Pobyty na jižní Moravě pro dva

Ať už se na jižní Moravu vydáte s partnerem, kamarádem nebo členem rodiny, čeká vás plno nezapomenutelných zážitků. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost výletům v malebné krajině plné vinic a rozhleden, objevování kulturních památek, ochutnávce znamenitého místního vína nebo si raději odpočinete ve wellness.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Rustikal *** nás srdečně přivítal na jižní Moravě, která je vyhlášená svou přátelskou a veselou atmosférou. Skutečně tomu tak je a personál i prostory hotelu tento dojem jen umocnily. Kvalitně se tu najíte, vyspíte a zajímavé vyžití v okolí nemá konce. Výborné čerstvé potraviny a nápoje jsou samozřejmostí. Součástí hotelu je i bowling a pivovar, takže není určený jen pro vinařské zájezdy, najde se tu zkrátka něco pro každého.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Výhodou pobytu v Hotelu Olberg *** je bez pochyby pokoj Superior s pohodlnou postelí a klimatizací, která přijde v létě vhod. Velmi jsme si pochutnali na večeřích od šikovného kuchaře. Navíc se ubytování nachází jen 5 km od Moravského krasu, vyhlášených jeskyní a propasti Macocha. K dispozici je v ubytování i pěkné wellness s bazénem, vířivkou a saunou. Bohužel nás během pobytu z wellness vyhodili, kvůli chybně provedené rezervaci ze strany hotelu, což náš zážitek poněkud pokazilo.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Na jižní Moravě vás čekají sluncem zalité pláně, dlouhé lány vinic, podmanivý folklór a především spousta vinných sklípků, které lákají k posezení u sklenky znamenitého vína a domácího pohoštění. Malebnou jihomoravskou krajinu si můžete prohlédnout z mnoha rozhleden. Vysoké hory zde sice nenajdete, na druhou stranu si ale užijete příjemné výlety na kole v pohodovém tempu. Na jižní Moravě se navíc nachází hned dvě památky UNESCO – brněnská vila Tugendhat a nádherný Lednicko-valtický areál. K tomu jsou součástí nehmotného kulturního dědictví také mužský lidový tanec verbuňk a jízda králů. Vydejte se na dovolenou na jižní Moravě ve dvou a poznávejte její rozmanité krásy společně.

Kam na pobyt na jižní Moravě?

Když se řekne jižní Morava, většina z nás si jako první vybaví vinné sklípky. A není se čemu divit – vinařské pobyty jsou skutečně specialitou jihomoravských hotelů a rodinných penzionů. Během nich se můžete těšit na řízenou degustaci moravského vína přímo od vinařů, domácí pohoštění a častokrát i na živou cimbálovou hudbu, která Moravu tak proslavila.

A když zrovna nebudete ve sklípku, den můžete strávit poznáváním okolních památek. Jih Moravy je známý desítkami kilometrů cest s minimálním převýšením, a tak je tato lokalita perfektní také na cyklovýlety. Není divu, že mnoho ubytovacích zařízení má k dispozici vlastní úschovnu kol nebo dokonce půjčovnu kol.

Ať už si pobyt zpříjemníte objevováním krás jihomoravských měst, jako je Znojmo, nebo dáte přednost nádherné přírodě Národního parku Podyjí, zajisté oceníte, když si večer budete moci odpočinout ve wellness přímo v hotelu. Čistý jihomoravský vzduch, všudypřítomná pohoda a odpočinek v sauně či vířivce jsou ty správné ingredience pro to, abyste se z pobytu vrátili jako znovuzrození.

Ať už se na pobyt na jižní Moravě ve dvou vydáte s kýmkoliv, doporučujeme vám k přečtení náš článek na téma: Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na jižní Moravě?