Pobyty na jižní Moravě pro dva

Ať už se na jižní Moravu vydáte s partnerem, kamarádem nebo členem rodiny, čeká vás plno nezapomenutelných zážitků. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost výletům v malebné krajině plné vinic a rozhleden, objevování kulturních památek nebo si raději odpočinete ve wellness.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Víkend ve Znojmě jsme si opravdu užily. Zařízení hotelu i pokoje je starší, ale na dvoudenní pobyt to stačilo. Z pokoje jsme měly krásný výhled na divadlo a přilehlý park. Z polopenze musíme pochválit především večeře, kde jsme si mohly hlavní jídlo vybrat ze tří variant. Já mohu doporučit například vepřový řízek, který byl opravdu velký, a velmi jsem si na něm pochutnala. Ve Znojmě určitě doporučuji návštěvu podzemí a historického centra. My jsme vyrazily i do přírody, na Vyhlídku Králův stolec.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Hippoclub Lednice je první český hotel, který jsme na Travelkingu nabízeli, a proto bude vždy mou srdcovou záležitostí. Umístění hotelu je naprosto dokonalé, z pokoje opravdu stačí popojít pár kroků a jste v nádherném lednickém parku.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu


Na jižní Moravě vás čekají sluncem zalité pláně, dlouhé lány vinic, podmanivý folklór a především spousta vinných sklípků, které lákají k posezení u sklenky znamenitého vína a domácího pohoštění. Malebnou jihomoravskou krajinu si můžete prohlédnout z mnoha rozhleden. Vysoké hory zde sice nenajdete, na druhou stranu si zde ovšem užijete příjemné výlety na kole v pohodovém tempu. Na jižní Moravě navíc najdete hned dvě památky UNESCO – brněnskou vilu Tugendhat a nádherný Lednicko-valtický areál. K tomu je součástí nehmotného kulturního dědictví také mužský lidový tanec verbuňk a jízda králů. Vydejte se na dovolenou na jižní Moravě ve dvou a poznávejte její rozmanité krásy společně.

Kam na pobyt na jižní Moravě?

Když se řekne jižní Morava, většina z nás si jako první vybaví vinné sklípky. A není se čemu divit – vinařské pobyty jsou skutečně specialitou jihomoravských hotelů a rodinných penzionů. Během nich se můžete těšit na řízenou degustaci moravského vína přímo od vinařů, domácí pohoštění a častokrát i na živou cimbálovou hudbu, která Moravu tak proslavila.

A když zrovna nebudete ve sklípku, den můžete strávit poznáváním okolních památek. Jih Moravy je známý desítkami kilometrů chodníků a cest s minimálním převýšením, a tak je tato lokalita perfektní také na cyklovýlety. Není divu, že mnoho ubytovacích zařízení vlastní úschovnu kol nebo dokonce půjčovnu kol.

Ať už dáte přednost objevování krás jihomoravských měst, jako je Znojmo, nebo dáte přednost nádherné přírodě Národního parku Podyjí, zajisté oceníte, když si večer budete moci odpočinout ve wellness přímo v hotelu. Čistý jihomoravský vzduch, všudypřítomná pohoda a odpočinek v sauně či vířivce jsou ty správné ingredience pro to, abyste se z pobytu vrátili jako znovuzrození.

Ať už se na pobyt na jižní Moravě ve dvou vydáte s kýmkoliv, doporučujeme vám k přečtení náš článek na téma Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na jižní Moravě?.