Dovolená v Liptově

Liptov je rájem pro turisty po celý rok. Vydat se můžete na lyže i do podzemních jeskyní a na výběr máte spoustu cyklotras. V okolí pak najdete jezero Liptovská Mara, největší aquapark Tatralandia i vyhlášený termální aquapark Thermal Park Bešeňová.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na Chatu Koliesko se rád vracím, má nezaměnitelnou atmosféru a zajímavou historii. Je to rodinná chata, která se dědí z generace na generaci a v minulosti dokonce vyhořela. V zimě z ní můžete vyjít rovnou v lyžácích a v létě je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Kuchařem je zde samotný pan majitel Kšiňan, který vaří opravdu skvěle. Na Koliesku jsem ochutnal nejlepší pečená žebra v životě. Společně s personálem vytváří pan majitel vřelou rodinnou atmosféru.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu


Region Liptov nabízí bohaté možnosti vyžití, právě proto se mezi návštěvníky těší velké oblibě. Najdete ho pod Vysokými Tatrami, částečně pod něj spadají Nízké Tatry. Jeho dominantou je pak krásné jezero Liptovská Mara.

Co podniknout během dovolené v Liptově?

Nejoblíbenějším cílem výletů Liptova je největší slovenský aquapark Tatralandia, kde si páry i rodiny s dětmi užijí spoustu legrace. Seniory a dvojice, které dávají přednost klidu, zase potěší Thermal Park Bešeňová se svou termální léčivou vodou.

Kromě toho zde najdete řadu krásných jeskyní - třeba Demänovskou ledovou jeskyni, ale také vodopádů a muzeí. V zimě přijdou vhod také blízké ski areály.

Ubytovat se tu můžete ve stylových dřevěných chatách, útulných penzionech i parádních hotelech, které nabízí třeba wellness centrum.