Dovolená na Šumavě

Národní park Šumava je jedním z nejoblíbenějších míst turistů všech věkových kategorií. A čím to? Díky Boubínskému pralesu, Černému a Čertovskému jezeru nebo lyžařským areálům? Jisté je, že strávit víkend na Šumavě stojí za to. Dopřejte si wellness pobyt

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orsinu byl skvělým gurmánským zážitkem přímo u břehu Lipna. Všechny prostory byly velmi moderní a personál pozorný a milý. V našem pokoji nás nejvíce nadchla terasa s posezením a skvělým výhledem. Parádní bylo také wellness s bazénem a saunou, kam si člověk po celém dni plném výletu mohl jít odpočinout. Hotel má dokonce i svou písečnou pláž s lehátky přímo u vody. Bezesporu nejlepší však byla polopenze. Všechna jídla, která jsme ochutnali, byla naprosto vynikající.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Šumavu mnozí znají hlavně díky přehradě Lipno, unikátnímu Boubínskému pralesu a lyžařským střediskům s vždy bohatou sněhovou nadílkou. Oblast rozléhající se na pomezí Česka, Rakouska a Německa si ale vysloužila obdiv i pro nedotčenou přírodu Národního parku Šumava a množství hradů a zámků v okolí. Projděte si zdejší památky, sjeďte místní svahy a relaxujte v Aquaworldu Lipno - uvidíte, že se Šumavy nebudete moci nabažit.

Kam se vydat na parádní dovolenou na Šumavě?

Na Šumavě najdete jak menší rodinné penziony, tak komfortní hotely, kde si dovolenou užije opravdu každý. Pokud se sem chystáte na rodinnou dovolenou, potěší vás možnost ubytování dítěte zdarma. Mnohé zdejší hotely jsou také nakloněny ubytování se psem, a tak si pobyt můžete užít skutečně v plném počtu.

Na prázdninách si můžete dovolit úplně zapomenout na vaření a starost o jídlo. O to se přímo ve vašem ubytováni postará restaurace. Vybrat si můžete pobyt se snídaněmi, díky kterým budete mít dost sil i času na poznávání místních zajímavostí. O příjemný návrat ke krásně prostřenému stolu se postará pobyt s polopenzí, během kterého si vychutnáte i večeře.

Po turistice v rozsáhlých a širokých lesích vám přijde vhod pořádný relax. Ten si dopřejte ve wellness centru přímo ve vašem ubytováni. V místních hotelích a penzionech často nechybí ani bazén, dopřát si tu můžete také masáž nebo relaxační proceduru.

Co musíte vidět na Šumavě?

Mnoho návštěvníků míří na Šumavu za dovolenou u vody. Láká je sem největší umělé jezero v Česku - Lipno - kde je možné se také koupat. Jeho okolí zdobí známá Stezka korunami stromů Lipno, odkud můžete dohlédnout až na vrcholky Alp.

Pokud na Šumavu vyrážíte spíše za turistikou v panensky čisté přírodě, vydejte se do Boubínského pralesa, který je zároveň největší člověkem nedotčenou přírodní rezervací ve střední Evropě. Všechny jeho zajímavosti vám prozradí informační tabule na naučné stezce.

V zimě se zase nechte zlákat lyžovačkou po bohatě zasněžených kopcích. Navštivte oblíbené lyžařské středisko Lipno, Skiareál Špičák nebo Skiareál Zadov .

Inspirujte se také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na Šumavě?.