Dovolená v jižních Čechách

Region rybníků, památek i krásné přírody. Jižní Čechy jsou malebný kraj, kterému vládne nespoutaná Šumava, řeka Vltava a mnoho významných historických i kulturních památek. Objevte nejen tyto krásy, ale ještě mnohem více, díky našim pobytům.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Ubytování v Hotelu Grand **** i Český Krumlov nás nadchly natolik, že se nám nechtělo ani odjíždět domů. Poloha hotelu přímo na náměstí je ideální výchozí bod k procházkám malebnými uličkami a k návštěvě zámku. Do pokoje v depandanci nás dovedla moc milá paní recepční. Výbornou snídani jsme si vychutnávaly na zahrádce s výhledem na historické náměstí. Jako netradiční prohlídku města doporučujeme vyzkoušet plavbu na voru. Ubytování i návštěvu Českého Krumlova všem vřele doporučujeme!”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznická podpora

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Jižní Čechy jsou díky svým rybníkům, zámkům, vybudovaným cyklotrasám i řece Vltavě vhodné na splav ideálním místem na letní dovolenou. Užijete si tu jako radovánky u vody, tak poznávání památek ve dvojici i s celou rodinou.

Kde zažijete tu nejlepší dovolenou v jižních Čechách?

Polovinou úspěchu pro to, abyste zažili perfektní dovolenou, je vybrat si skvělé místo ubytování. Při výběru toho ideálního hotelu nebo penzionu v jižních Čechách vám pomůže naše nálepka „Osobně ověřeno“, kterou se mohou pyšnit pouze skutečně kvalitní ubytovací zařízení. Pokud je ubytování označené jako „Osobně ověřeno“, znamená to, že ho buď osobně navštívil člen Travelking týmu, anebo má hotel výborné hodnocení našich zákazníků a rádi se do něj opět vracejí.

Pokud se do jižních Čech vydáváte na letní dovolenou, vyberte si ubytování u vody. Budete tak mít vždy blízko jezero vhodné ke koupání, romantický rybník jako stvořený na procházky, řeku či dokonce aquapark.

Pokud ale preferujete plavání v čisté vodě bazénu, vyberte si ubytování s vlastním bazénem nebo dokonce wellness centrem. V létě přijde vhod koupačka ve venkovním bazénu, vedle kterého nechybí ani lehátka na opalování. Kdykoliv během roku zas můžete navštívit vířivku či saunu.

Kam se vydat na výlet v jižních Čechách?

Snad nejznámějším městem jižních Čech (minimálně ve světě) je bezpochyby Český Krumlov, který je zapsán na Seznamu UNESCO. Při prohlídce města se spletí kouzelných uliček rozhodně nevynechejte státní hrad a zámek, zámeckou věž, Egon Schiele Art Centrum či divadlo s otočným hledištěm.

Za jedním z největších náměstí v Evropě se vydejte do Českých Budějovic, které proslavil hlavně pivovar Budvar. Náměstí i široké okolí si nejlépe prohlédnete z vyhlídkové Černé věže. Jen 11 km za městem pak najdete slavný pohádkový zámek v Hluboké nad Vltavou.

Dalším klenotem obklopeným vodou rybníků je město Třeboň. Prohlédnout si zde můžete jak krásné historické náměstí s množstvím drobných obchůdků, kaváren a restaurací, tak zámek Třeboň, místní pivovar či rybník Svět. Povinnou kulinářskou ochutnávkou jsou tu proslulé kapří hranolky.

Koupání ve volné přírodě si dosyta užijete na Lipně, které je největší vodou nádrží v Česku. Navštívit zde můžete také Stezku v korunách stromů či Aquaworld Lipno.

Inspiraci najdete také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v jižních Čechách?.