Dovolená u Máchova jezera

Okolí Starých Splavů okouzlilo básníka a spisovatele Karla Hynka Máchu, nechte se zdejší malebnou krajinou okouzlit i vy. Máchovo jezero je místo jako stvořené pro romantickou letní dovolenou. Písčité pláže, příjemné koupání a vodní atrakce potěší rodiny s dětmi, páry i seniory. Tak si vyberte jedinečný pobyt u Máchova jezera a užijte si lásky čas.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Poznejte krajinu, kterou si zamiloval básník Karel Hynek Mácha. Malebná oblast v okolí Doks a Starých Splavů romantického spisovatele natolik očarovala, že se sem neustále vracel na procházky k tajuplnému hradu Bezděz nebo kouzelnému Máchovu jezeru. Nechte se do atmosféry Máchova kraje vtáhnout i vy.

Máchův kraj –⁠ ideální místo pro romantickou letní i zimní dovolenou

Dříve Velký rybník, dnes Máchovo jezero. Dříve tichý kraj, dnes atraktivní místo pro letní rekreaci. Těšit se sem můžete na písčité pláže, u kterých si v letních měsících užijete vodní atrakce, vychutnáte občerstvení nebo vyplujete na výletním parníku. Máchovo jezero je také vyhlášeným střediskem nočního života.

Největší rybník Libereckého kraje, který nechal založit v roce 1366 Karel IV, vytváří krásnou scenérii. Je domovem vzácných druhů ptactva, které se skrývají na Myším a Kachním ostrůvku uprostřed vodní hladiny. V létě si zde užijete báječné koupání. O zábavu nepřijdete ani v zimním čase, kdy se jezero mění na ráj bruslařů. Vyzkoušet můžete i speciální plachetnice na led, tzv. eisky.

Okolí Máchova jezera vám nabídne nekonečné možnosti vyžití. V okolí se můžete vydat na výlety, ať už na kole či pěšky. Z oblíbených výletních cílů stojí za zmínku Jarmilina skála, kterou znáte z Máchova Máje, skalní vyhlídka Králův stolec nebo Šroubený vrch. V zimě zase můžete vyrazit na běžky a užít si zasněženou krajinu v okolí jezera.