Dovolená na Istrii

Istrie je velký poloostrov na severu Chorvatska. Díky poloze v blízkosti severněji položeným evropským státům se jedná o turisticky nejnavštěvovanější oblast Chorvatska. Na 200 km dlouhém istrijském pobřeží se nachází mnoho letovisek s průzračně čistým mořem, které je ideální pro potápění. V historických městech jako Pula či Rovinj najdete spoustu památek. Biskupský komplex s bazilikou sv. Eufrazia v Poreči je dokonce součástí Seznamu UNESCO. Kromě lahodné středomořské kuchyně ovlivněné Itálií si zde pochutnáte i na vynikajících vínech místní produkce.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Istrie je jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací v Chorvatsku. Nachází se na severozápadě země a je známá svou krásnou přírodou, venkovskými oblastmi i městy a v neposlední řadě skvělými přímořskými letovisky s úchvatnými plážemi. Dovolená v Istrii nabízí návštěvníkům skvělé možnosti pro relaxaci, poznávání kultury a vychutnávání gastronomie.

Co můžete vidět a zažít na dovolené v Istrii?

Pobřeží Istrijského poloostrova je proslulé svými plážemi, azurově modrým mořem a skalnatými zátokami. Oblíbená letoviska jako je Pula, Rovinj, Poreč a Umag nabízejí širokou škálu rekreačních zařízení, od luxusních hotelů až po soukromé apartmány. Pláže v Istrii jsou různorodé – najdete zde jak oblázkové, tak i písečné pláže, které jsou ideální pro rodinné dovolené.

Za historií to také nebudete mít daleko. Do Puly se zajeďte podívat na impozantní římský amfiteátr, do Rovinje zase za úzkými uličkami, barevnými domy a romantickým přístavem. Poreč zase nabízí jedinečnou baziliku sv. Eufrazia, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Istrie je také skvělým místem pro milovníky přírody. Zdejší krajina nabízí úchvatné výhledy na zelené kopce, vinice a olivové háje. Mnoho turistů si užívá pěší turistiku a cyklistiku po venkovských stezkách a navštěvuje chráněné přírodní rezervace, jako je například Brijuni Národní park.