Dovolená v Bílých Karpatech

Navštivte region světového významu. Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty a Valašsko nabízí krásné scenérie a památky, které si nejlépe vychutnáte dobře najedeni a odpočati. Tak proč si nevybrat třeba výhodný pobyt s polopenzí a wellness?

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Personál hotelu byl velmi milý, pokoj byl pěkně zařízený, čistý a s výhledem na přilehlé údolí. Snídaně byly bohaté, večeře opravdu chutné a porce velké. Využili jsme i bazén, který jsme měli v době naší návštěvy sami pro sebe. V okolí se nachází různé turistické trasy a rozhledny. My jsme navštívili tu nebližší – Rozhlednu na Královci. Také jsme využili toho, že hotel leží u slovenských hranic a udělali jsme si výlet do lázní v Rájeckých Teplicích a do Žiliny. ”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


V Bílých Karpatech se nacházejí jedny z nejcennějších orchidejových luk ve střední Evropě, a tak byla oblast prohlášena biosférickou rezervací UNESCO. Turistika po karpatských kopcích a rozsáhlých pláních zarostlých květinami ale potěší nejen nadšence botaniky. Na své si tu přijdete, i pokud máte rádi výlety na kolech, toulky v tiché přírodě bez náporu turistů a vyhledáváte fantastická panoramata. Do Bílých Karpat se můžete vydat také do lázní.

Co můžete zažít během pobytu v Bílých Karpatech?

Pohoří Bílých Karpat se rozprostírá na pomezí českého regionu Slovácko a Slovenska. Hranicí mezi oběma zeměmi prochází také nejvyšší hora Bílých Karpat – Velká Javořina (970 m n. m.). Pokud se během turistiky chcete dozvědět více o historii oblasti, zavítejte do obce Žitková, kterou kdysi obývali věštecky a léčitelsky nadané ženy zvané žítkovské bohyně. Dnes v obci na jejich počest stojí muzeum.

Turistiku v přírodě kombinujte s odpočinkem ve wellness centru přímo v ubytování, nebo přímo v lázních. V Bílých Karpatech totiž najdete i Luhačovice, jediné lázeňské město na Moravě. Kromě vynikajících lázeňských služeb se Luhačovice vyplatí navštívit i kvůli architektuře. Můžete zde obdivovat dvanáct unikátních lidově-secesních staveb, které zde byly v letech 1902 až 1903 postaveny podle návrhu legendárního architekta Dušana Jurkoviče.

Na zimní dovolenou do Bílých Karpat si s sebou nezapomeňte vzít lyže nebo běžky. Využijete je v mnoha zdejších lyžařských střediscích, jako jsou Lyžařský areál Mikulčin vrch, Dubečky nebo SKI Pozděchov. Na běžkování vás zlákají stakilometry upravovaných běžeckých tras.