Dovolená v severních Čechách

Vydejte se do severních Čech na relaxační dovolenou nebo za turistikou. Ať už vás zláká Liberecko, Jizerské hory, Máchův kraj nebo Krušné hory, odpojte se od starostí a nenechte se ničím rušit.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Z pobytu v Hotelu Liberecká Výšina *** jsme odjížděli naprosto nadšeni. Čerstvý vzduch, příroda všude kolem nás, zvířátka co nás každý den vítala, tomu říkám opravdový relax. Z hotelu vede několik cest lesem pro pěší turistiku. Jednou z nich se dostanete přímo do Zoo Liberec. Z okna jsme se dívali, jak zapadá slunce za Ještědem. Nikde kolem nejezdí žádná auta, jelikož k hotelu je jediná příjezdová cesta a pak už jen lesy. Kdo má rád přírodu, klid, zvířata a turistiku, je tohle ideální volba a my ji doporučujeme všemi deseti.”

Lenka Homolová
Lenka Homolová
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pension Relax je ideálním ubytováním při návštěvě Krkonoš. Cítili jsme se zde velmi dobře. Pokoj byl pohodlně zařízený a čistý, strava vynikající a personál moc milý. Navíc je tu možnost relaxace ve formě privátního wellness s vířivkou a saunou, kde jsme si po celodenním výletu na Sněžku skvěle odpočinuli. Stihli jsme i pár výletů, ale určitě doporučuji delší pobyt, protože aktivit je v okolí opravdu mnoho.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora


Severní Čechy vás turisticky nikdy nezačnou nudit. Najdete tu totiž úchvatné hory Krkonoše, skalní útvary Českého Švýcarska, skalní města Českého ráje a Adršpachu i Jizerské hory s ikonickým televizním vysílačem. V zimě zas horské oblasti lákají na svoje prvotřídní ski areály, kde se můžete oddávat lyžování i snowboardingu. Zlákat se nechejte i na toulky na běžkách po upravených stopách.

Kam se vydat na dovolenou v severních Čechách?

Nechejte se zlákat na prohlídku oblíbených filmových lokalit a navštivte Adršpach a Český ráj. Mezi skalními městy Adršpašských skal se točily mnohé snímky. Místní přírodní krásy vám budou známé například z filmů jako Kroniky Narnie: Lev, šatník a čarodějnice nebo Princ a Večernice.

České Švýcarsko je krajinou soutěsek, hlubokých roklin a hustých lesů. Největším lákadlem je bezpochyby Pravčická brána, skalní most vysoký šestnáct metrů a široký dvacet sedm metrů. Obdivovat ho můžete hned z několika vyhlídek v okolí. Nedaleko se nachází výletní zámeček Sokolí hnízdo postavený v roce 1881.

Turisty i milovníky sportu oblíbené Krkonoše vás zlákají na výstup na nejvyšší českou horu Sněžku (1 603,3 m. n. m.). Na jejím vrcholu se nachází také nejvýše položená pobočka České pošty, odkud můžete poslat svým známým pohlednici. V zimě si sem zase nezapomeňte vzít lyže, snowboard nebo běžky - Krkonoše se s prvním sněhem mění na ráj zimních sportů

Neméně krásné jsou Jizerské hory, kterým kraluje Ještěd (1 012 m. n. m.) se známým televizním vysílačem. Kromě turistiky v horách se tu vyplatí navštívit i město Liberec se Zábavním centrem a aquaparkem Babylon a Zoologickou zahradou. Jen o 11 km dále se rozprostírá Jablonec nad Nisou se slavným Muzeem skla a bižuterie.