Dovolená v severních Čechách

Vydejte se do severních Čech na relaxační dovolenou nebo za turistikou. Ať už vás zláká Liberecko, Jizerské hory, Máchův kraj nebo Krušné hory, odpojte se od starostí a nenechte se ničím rušit.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Úžasný a jedinečný hotel. Opravdu se nachází na samotě uprostřed lesa, kde vás nic neruší. Má krásné, velké, nové wellness a v blízkém okolí najdete nejrůznější jezírka a vodopády. Rád se sem ještě někdy podívám.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu
Ověřeno Travelkingem

“Hotel nás naprosto okouzlil a všechno bylo na jedničku. Personál byl velmi milý a vždy nám s čímkoliv ochotně poradil. Pokoj byl dostatečně velký s velmi pohodlnou postelí, krásnou čistou koupelnou a županem i pantoflemi. Dobu strávenou ve wellness jsme si užili. Byli jsme tam téměř sami, takže jsme měli bazén i vířivku jen pro sebe. Pokud bych měla jednu věc opravdu vyzdvihnout, tak je to strava. Naprosto překonala mé očekávání. V okolí je spousta možností výletů – určitě doporučuji vyjet lanovkou na Medvědín.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


Severní Čechy vás turisticky nikdy nezačnou nudit. Najdete tu totiž úchvatné hory Krkonoše, skalní útvary Českého Švýcarska, skalní města Českého ráje a Adršpachu i Jizerské hory s ikonickým televizním vysílačem. V zimě zas horské oblasti lákají na svoje prvotřídní ski areály, kde se můžete oddávat lyžování i snowboardingu. Zlákat se nechejte i na toulky na běžkách po upravených stopách.

Kam se vydat na dovolenou v severních Čechách?

Nechejte se zlákat na prohlídku oblíbených filmových lokalit a navštivte Adršpach a Český ráj. Mezi skalními městy Adršpašských skal se točily mnohé snímky. Místní přírodní krásy vám budou známé například z filmů jako Kroniky Narnie: Lev, šatník a čarodějnice nebo Princ a Večernice.

České Švýcarsko je krajinou soutěsek, hlubokých roklin a hustých lesů. Největším lákadlem je bezpochyby Pravčická brána, skalní most vysoký šestnáct metrů a široký dvacet sedm metrů. Obdivovat ho můžete hned z několika vyhlídek v okolí. Nedaleko se nachází výletní zámeček Sokolí hnízdo postavený v roce 1881.

Turisty i milovníky sportu oblíbené Krkonoše vás zlákají na výstup na nejvyšší českou horu Sněžku (1 603,3 m. n. m.). Na jejím vrcholu se nachází také nejvýše položená pobočka České pošty, odkud můžete poslat svým známým pohlednici. V zimě si sem zase nezapomeňte vzít lyže, snowboard nebo běžky - Krkonoše se s prvním sněhem mění na ráj zimních sportů

Neméně krásné jsou Jizerské hory, kterým kraluje Ještěd (1 012 m. n. m.) se známým televizním vysílačem. Kromě turistiky v horách se tu vyplatí navštívit i město Liberec se Zábavním centrem a aquaparkem Babylon a Zoologickou zahradou. Jen o 11 km dále se rozprostírá Jablonec nad Nisou se slavným Muzeem skla a bižuterie.