Dovolená v Triglavském národním parku

Slovinsko je sice trochu nenápadnou zemí, ukrývá však neuvěřitelné přírodní klenoty. Jednou z takových perel je Triglavský národní park, který nese název po nejvyšší slovinské hoře. Oblast parku vás uchvátí nejen na první, ale také na každý další pohled. Průzračně azurová voda, vinoucí se soutěsky, působivé vodopády, bohaté lesy a nad tím vším drsné, ale krásné Alpy. Vyberte si ubytování v Triglavském národním parku, v srdci slovinské chlouby, a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“V tomto hotelu jsem byl na dovolené ještě před tím, než se stal součástí nabídky Travelkingu. Hotel působil velmi luxusně, má výbornou polohu u jezera Bohinj, přívětivé ceny, vynikající stravu s širokou nabídkou a velký vodní svět, který je rájem především pro rodiny s dětmi. Zároveň má dost velkou kapacitu, takže není problém najít volný termín v jakékoliv sezóně. To všechno jsou důvody, proč jsme se rozhodli hotel zařadit do naší nabídky.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu


Triglavský národní park láká zejména na dechberoucí netknutou krajinu. Najdete tu však také termální lázně a wellness nebo možnosti adrenalinových zážitků. Velkou výhodou Slovinska je, že skýtá nespočet možností k výletům i pro ty, kteří se na vysokohorské túry zrovna necítí. Určitě proto nevynechejte velkolepé vodopády Savica nebo okouzlující soutěsku Vintgar.

Jaké ubytování v Triglavském národním parku zvolit?

Plánujete letní dovolenou? Pak je Triglavský národní park tou pravou volbou. Tato horská oblast nabízí hned několik příležitostí k pohádkovému koupání s výhledem na majestátní vrcholy Julských Alp. Jedním z nejromantičtějších míst vůbec je jezero Bled s malebným kostelíkem na ostrově a hradem, který dohlíží na dění okolo jezera z blízké skály. Oblíbeným, ačkoliv chladnějším, koupáním je také ledovcové jezero Bohinj s dokonale čirou vodou.

Zchladit se však můžete také přímo u svého ubytování. Ubytování s venkovním bazénem vám udělá radost v létě, zatímco vnitřní bazén využijete, když se venku ochladí. Oblíbené jsou ve Slovinsku termální bazény a pobyty s neomezeným wellness. Hotely s bazénem v ceně jsou ideální volbou, když si chcete užít dokonalý relax v nádherném prostředí.

Nejen v létě se můžete těšit na spoustu zábavných aktivit. Alpy vám poskytnout dostatek vyžití také v zimních měsících. Přemýšlíte, kam letos na hory? Dejte šanci Triglavskému národnímu parku a zvolte si příjemné ubytování u sjezdovky. Vhod vám přijde také soukromá sauna nebo vířivka.