Dovolená na chorvatských ostrovech

Prosluněné pláže, nedotčená příroda a moderní turistická letoviska. Na chorvatských ostrovech si užijete pohádkovou letní dovolenou. Koupání v Jaderském moři můžete zpestřit výlety za přírodními nebo historickými památkami. Tak který pobyt na chorvatském ostrově vám padne do oka?

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Pagus **** byl báječný od začátku do konce. Relaxovali jsme ve vnitřním i venkovním bazénu, vířivce i rovnou moři, do kterého je to pár kroků. V prostorném pokoji s velkým balkonem s výhledem na moře jsem se cítila báječně a krásně jsem si v něm odpočinula. Jídlo ve formě all inclusive nemělo chybu a věřím, že z bohaté nabídky skvěle připravených jídel si vybere každý. Součástí jsou alkoholické i nealkoholické nápoje. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou skutečně výjimečnou částí Chorvatska, kam se ráda vrátím.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tým


Málokdo by si neužil dovolenou daleko od ruchů velkoměsta. Vydejte se za zážitky na jeden z chorvatských ostrovů a vychutnejte si letní chvíle pohody. Oblíbené chorvatské destinace, jako je Krk, Cres, Hvar nebo Korčula, nabízejí nádherné pláže i nekonečné vyžití.

Dovolená na chorvatských ostrovech – kam vyrazit za nejlepšími plážemi?

Chorvatské pobřeží je nesmírně členité. V Jaderském moři se tu ukrývá neuvěřitelných 1 185 ostrovů a ostrůvků. Některé z nich se staly populárními turistickými středisky. Není divu. Nabízejí totiž nekonečné písčité i oblázkové pláže, bohatý noční život a luxusní restaurace na dosah ruky. Na spoustě z nich si můžete prohlédnout také zajímavé historické a přírodní památky.

A na jaký chorvatský ostrov vyrazit? V severnější části země vyzkoušejte třeba ostrov Krk, který je oblíbený nejen pro krásnou krajinu a perfektní pláže, ale také kvůli silničnímu spojení s pevninou, díky kterému se sem dostanete pohodlně autem. Další ostrovní perlou v severním Chorvatsku je slunný ostrov Pag, který láká na noční život na vyhlášené pláži Zrće, ale i poklidnější zákoutí nebo historická města.

Jižněji můžete prozkoumat populární ostrov Korčula. Užijete si tu báječné koupání v průzračném moři a večer ochutnáte regionální víno. O kousek dál objevíte ostrov Hvar, který patří mezi nejživější ostrovy na Jadranu. Nevynechejte ani návštěvu sousedního ostrova Brač s nejvyšším vrcholem dalmáckých ostrovů – Vidova Gora. Pokud se výstupu na něj nezaleknete, můžete se těšit na nádherné výhledy na moře a chorvatské pobřeží.