Dovolená na Slovácku

Oblast živých lidových zvyků, cimbálové muziky, slivovice a vína. Slovácko je bohaté na památky a přírodní krásy. Svou stopu tu zanechali dávní lovci mamutů, Římané, vládci Velké Moravy i stavitelé zámků a lidoví umělci. Vydejte se poznat tyto krásy.

Načítám nabídky...


Slovácko najdete na jižní Moravě a je oblastí nekonečných vinohradů, krásné přírody, dobré nálady a mnoha zajímavých historických i kulturních památek. Líbit se tu bude cyklistům, turistům i milovníkům vína.

Slovácko, malebný kraj vína a lidových tradic

Za návštěvu rozhodně stojí některý z místních vinných sklípků. Pokud sem navíc zavítáte během slavností vína či jiné události, užijete si také cimbálovou muziku, krásné kroje a dobré jídlo. Na výlet se vydejte na Hrad Buchlov či Zámek Buchlovice - nespleťte si je. Krásný je také Archeoskanzen Modrá či unikátní Kovozoo.

Více tipů a inspirace najdete v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na Slovácku, ve Zlíně a Luhačovicích?.

Při výběru ideálního ubytování nahlédněte do vinařských pobytů, kde je v ceně degustace či láhev vína. Pokud si kromě vína chcete užít i odpočinek, vybírejte z wellness pobytů.