Dovolená na Třeboňsku

Třeboňsko si získalo srdce turistů díky nádherné krajině poseté rybníky i krásným kulturním památkám. Vydejte se sem například na kole - díky rovinaté krajině vás početné cyklotrasy hravě dovedou k zámku v Třeboni, k Vodárenské věži nebo k rybníku Svět, na jehož břehu stojí Schwarzenberská hrobka. Výlet zakončete chutně – u místní speciality z kapra.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Město Třeboň a jeho okolí je splněným dovolenkovým snem pro všechny, kteří milují cyklovýlety na zajímavá místa, historické památky, rybníky, pohodu v lázních i znamenitou lokální kuchyni.

Třeboň v jižních Čechách je jednoduše ideální místem pobytu jak pro rodiny s dětmi, tak pro zamilované páry toužící po romantice.

Třeboň – památky i relax na jednom místě

Když se řekne Třeboň, mnozí si jako první věc vybaví rybník Svět se Schwarzenberskou hrobkou stojící na jeho břehu. Příjemnou procházkou podél rybníka dorazíte až k místnímu pivovaru, kde se můžete zastavit na znamenité pivo Regent. O kousek dál pak stojí zámek Třeboň s překrásným parkem. Interiéry zámku si můžete prohlédnout na několika zajímavých prohlídkových okruzích. Umělecky kovanou bránou se ze zámku dostanete přímo na náměstí s vyhlídkovou věží, kašnou i oblíbenou čokoládovnou a prodejnou marcipánu. Skoro na každém kroku můžete v Třeboni ochutnat vyhlášenou místní specialitu – kapří hranolky.

V Třeboni se nacházejí také dvoje známé lázně: veřejnosti přístupné lázně Aurora a Bertiny lázně, které obtéká klenot jižních Čech – Zlatá stoka. Relax si v Třeboni můžete užít i přímo ve vašem hotelu či penzionu. Stačí si vybrat ubytování s wellness centrem a o odpočinek ve vířivce či v sauně budete mít postaráno.