Dovolená v Orlických horách

Odpočiňte si v krásné přírodě Orlických hor. Chráněná krajinná oblast je prošpikovaná stezkami pro turisty i cyklisty a v zimě běžkařskými tratěmi. Při toulkách pohořím objevíte spoustu dělostřeleckých bunkrů.

Načítám nabídky...


Orlické hory jsou ideálním místem na dovolenou pro ty, kdo si užívají klidné a nerušené výlety bez davů turistů. Najdete zde nespočet sjezdovek a běžeckých tras i krásnou krajinu s historickými i přírodními zajímavostmi ukrytými v hlubokých lesích. Pokud tajemné a turisty zatím nepříliš objevené lokality vyhledáváte i vy, jsou Orlické hory perfektním místem na vaši příští dovolenou!

Co vidět v Orlických horách?

Orlické hory, které lemují část hranice s Polskem, získaly svůj název podle řeky Orlice, která jimi protéká. I když se pyšní nádhernou přírodou, mezi turisty zůstávají stále relativně přehlížené, a tak si zde můžete vychutnat ticho i soukromí. Celá oblast je protkána hustou sítí pěších i cyklistických stezek, které vás zavedou například na nejvyšší místní vrchol Velká Deštná (1 115 m n. m.), na hrad Potštejn nebo k místní raritě v podobě dělostřeleckých bunkrů (tzv. řopíků), které byly vybudovány jako součást československého opevnění v letech 1935–1938.

V zimě můžete krásy pohoří objevovat na běžkách během výletů po četných a upravovaných běžeckých trasách. Pokud jste do Orlických hor vyrazili na lyžařský pobyt, vyrazte na svahy areálů Skicentrum Deštná v Orlických horách, Ski areál Farský kopec nebo Ski centrum Říčky. V každém ročním období vám po dni stráveném v horách přijde vhod odpočinek ve vířivce nebo v sauně. Vyberte si proto pobyt swellness centrem přímo ve vašem ubytování.