Dovolená v Písku

Objevte historické město na řece Otavě. Máte rádi Jižní Čechy a památky? Pak nezáleží na tom, zda vás láká relaxační pobyt nebo raději strávíte svoji dovolenou aktivně. Písek je vždy tou správnou destinací, kam zamířit.

Načítám nabídky...


Město Písek ležící na řece Otavě je další ze skvostů jižních Čech. Uvidíte zde nejstarší kamenný most v Česku i v celé střední Evropě. Při procházce malebným historickým centrem narazíte na několik starobylých památek a poté můžete rovnou zamířit za relaxací ve wellness. Písek je zkrátka dokonalým místem pro dovolenou na jihu Čech.

Na co se můžete těšit během pobytu v Písku?

Během návštěvy Písku byste neměli vynechat návštěvu gotického mostu ze 13. století s barokními sousošími. Na jednom břehu jej navíc zdobí galerie se sochami vytvořenými z písku. Další architektonické památky si prohlédněte hned na nábřeží, kde se vyjímá řada barevných domků přezdívaná Amsterdam.

S dětmi se pak vydejte na návštěvu kulturního centra Sladovny Písek, kde se nachází mnoho interaktivních expozic, u kterých se pobaví malí i velcí. Milovníci koní mohou zamířit do Krajského hřebčína. Za odpočinkem se vydejte do parku na Městském ostrově nebo do wellness centra přímo ve vašem ubytování.