Pobyt v Těšínských Beskydech

Nedotčená krajina plná hlubokých údolí, svěžích říček a krásných výhledů. To jsou Těšínské Beskydy, oblast rozkládající na severovýchodě Moravy a Slezska. Tato nádherná přírodní lokalita potěší každého, kdo se chce na dovolené vyhnout davům turistů. Vyberte si pobyt v Těšínských Beskydech a užijte si blízkost ryzí přírody a celé řady zajímavých zákoutí.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Těšínské či Slezské Beskydy se vypínají ve východním cípu Česka, přímo na hranicích s Polskem a Slovenskem. Tato jedinečná oáza klidu potěší všechny milovníky přírody, kteří se na dovolené chtějí vyhnout davům. Ačkoliv se toto pohoří někdy ztrácí ve stínu populárnějších Moravskoslezských Beskyd, má rozhodně co nabídnout. A to od jara až do zimy.

Nechce se zlákat panenskou přírodou Těšínských Beskyd

Obrovskou předností Těšínských Beskyd je pestrost regionu, díky které si tu přijdou na své pěší turisté, cyklisté, lyžaři i ti, kteří hledají místo k nerušenému odpočinku u vody. Ať už prahnete po aktivní dovolené nebo relaxu, panenská příroda nejvýchodnější české oblasti naplní vaše očekávání od báječné dovolené.

Nekonečné louky s horskou květenou, hluboké lesy a nepřekonatelné výhledy. To vše vás čeká na toulkách těšínskou krajinou. Když se k tomu přidají i turistické atrakce, jako jsou rozhledny nebo horské chaty s občerstvením, dokonalosti už mnoho neschází.

Zdolejte třeba nejvyšší bod – Velkou Čantoryji s rozhlednou, ze které za příznivých podmínek dohlédnete až do Tater. Děti i dospělé zaujme Rytířská naučná stezka, které vede kolem Velké Čantoryje a vzpomíná dávnou legendu o spícím vojsku v útrobách hory. Zajímavým místem z hlediska geografie je zase Trojmezí na Hrčavě, kde se setkávají hranice Slovenska, Česka a Polska.

Prožijte jedinečnou historii a folklorní slavnosti

Jedinečná příroda není vše, co může tento svérázný region nabídnout. Skvělým zážitkem jsou také místní folklorní akce, které připomínají lidové tradice a oslavují život.

Najdete tu rovněž atraktivní města a vesničky, které skrývají množství historických památek. Navštivte třeba nejvýchodnější české město Jablunkov s malebným historickým náměstím a renesančním kostelem.

Po oblasti Těšínských Beskyd jsou rozesety romantické dřevěné kostely, které dotvářejí autentickou atmosféru krajiny. Mezi nejvýznamnější z nich patří kostel v Gutech, v Bystřici nebo kostel sv. Cyrila a Metoděje v malebné obci Hrčava.