Dovolená na Pálavě

Když se řekne Pálava, mnoho lidí si vybaví především víno. Díky nejteplejšímu klima v celém Česku je tato oblast bohatá nejen na vinice, kam oko dohlédne, ale také na rozlehlá a úrodná pole a pověstné vápencové skály Pavlovských vrchů. Kromě mnoha vinných sklípků se zde vyplatí navštívit také město Mikulov s překrásným historickým jádrem a zámkem. Z centra potom vyrazte na Svatý kopeček u Mikulova, který je nejstarším poutnickým místem v Česku. Pokud patříte mezi milovníky historie, vaše další kroky budou určitě směřovat ke zřícenině hradu Děvičky, pozůstatkům Sirotčího hrádku nebo do Archeoparku v Pavlově. Oblast je ideální také na nenáročnou turistiku a cyklovýlety, takže si tu každý najde to své.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Pálava je malebné regionální vinařské území na jižní Moravě. Tento unikátní krajinný komplex s CHKO Pálava je ideálním cílem pro návštěvníky, kteří touží po kombinaci přírodních krás, vynikajícího vína a bohaté historie.

Zamiřte sem za vínem s výhledy

Zbožňujete víno a degustace jsou prostě vaše? Vydejte se na Pálavu na vinařský pobyt. Během této dovolené budete mít v ceně pobytu například návštěvu (návštěvy) vinného sklípku nebo třeba neomezené množství vína. V dobách mimo ochutnávky kvalitních moravských vín se pak můžete vydávat poznávat přírodu – ať už po vinařských stezkách, nebo po "klasických" turistických stezkách. A že je co poznávat!

Zřícenina hradu Děvičky, Novomlýnské jezero, Archeopark Pavlov, Valtice se svým zámkem či Mikulov se Svatým kopečkem. To je jen pár konkrétních míst, která stojí za to v rámci Pálavy navštívit. U toho se budete moci často kochat malebnými vinicemi, rozmanitými geologickými útvary a výjimečnou flórou a faunou. Pokud jste sportovně založení a chcete toho stihnout co nejvíce, půjčte si kola a poznávejte Pálavu ze sedla. Jižní Morava je jedním z nejméně kopcovitých terénů u nás, proto se sem můžete vydat například i s dětmi.

Pokud chcete získat více tipů, kam konkrétně zamířit při pobytu na Pálavě, mrkněte do naší Travelpedie.