Dovolená v Kutné Hoře

Kutná Hora láká každoročně tisíce turistů k prohlídce historického města s památkami UNESCO. Mezi ty nejnavštěvovanější patří rozhodně kostnice s unikátní výzdobou tvořenou lidskými kostmi. Dále se vydejte například do Kamenného domu a cestou se zastavte v některé z mnoha krásných kaváren a restaurací.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Město Kutná Hora ve středních Čechách vás zláká na prohlídku historických památek, které vysloužily městu zápis na prestižní Seznam UNESCO. A věru je jich tolik, že vám na jejich návštěvu nebude stačit ani jeden celý den! Vydejte se proto do Kutné Hory na pobyt plného poznávání památek i místní kuchyně. S výběrem toho nejlepšího ubytování vám rádi pomůžeme.

Co navštívit v Kutné Hoře a ve středních Čechách?

Nejvýznamnější památkou Kutné Hory je jednoznačně majestátní Chrám svaté Barbory. Davy turistů láká i kostnice v nedaleké Sedlici, a tak si sem nezapomeňte rezervovat vstup předem. Prohlédnout si zde budete moci unikátní výzdobu – zejména lustr a stropní výzdobu – vytvořenou z lidských kostí. Za prohlídku stojí také kamenná fontána, morový sloup, kostel sv. Jana Nepomuckého a mnohé jiné skvosty.

Poznávání památek vám zpříjemní romantické procházky po historickém centru a posezení v jedné z mnoha kavárniček či vináren. Není proto divu, že i Kutná Hora je jedním z mnoha českých měst, kam se vyplatí vyrazit na romantický pobyt.

Za parádním odpočinkem se pak ve středních Čechách vypravte do nedalekého městečka Poděbrady (29 km od Kutné Hory), které proslavily lázně. Lákadlem mnoha hotelů a penzionů je zde také pivní koupel spojená s pitím piva, kterou si můžete dopřát i vy.