Dovolená na ostrově Krk

Krásnější místo pro pohodovou letní dovolenou byste hledali těžko. Ostrov Krk v Jaderském moři si získá vaše srdce. Těšit se sem můžete na rozlehlé pláže, azurové moře, ale také zajímavou historii. Vyberte si jeden z pobytů na ostrově Krk a dovolená plná slunce, dobrého jídla a kvalitního odpočinku může začít.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Nádherné dlouhé pláže, vyhlášená letoviska se spoustou restaurací a hotelů i klidná příroda daleko od davů turistů. To vše vám může nabídnout ostrov Krk. Leží v Kvarnerském zálivu a je největším jadranským ostrovem. Už dlouhá léta platí za atraktivní destinaci pro bezstarostnou letní dovolenou.

Pobyt na ostrově Krk – idylická letní dovolená v nádherné přírodě

Ostrov Krk je oblíbený nejen kvůli bohatým možnostem zábavy, ale také díky snadné dostupnosti. S pevninou je totiž spojený 1,3 kilometru dlouhým mostem, a tak není třeba přesouvat se na něj trajektem jako na jiné chorvatské ostrovy. Z Krku se pak lze lodí dostat na okolní ostrovy, jako je Cres nebo Rab.

Největší chorvatský ostrov vás nadchne krásnou krajinou ostrovního rázu. Najdete tu členité skalní výběžky, tyrkysové laguny, nekonečné pláže, jeskyně i rozlehlé pastviny. Rozmanitost zdejší přírody láká pěší turisty a cyklisty, kteří mohou skrytá zákoutí Krku objevovat na více než 130 kilometrech tras.

Atrakcí číslo jedna je bezpochyby průzračné Jaderské moře, které je společně s dlouhými písčitými nebo oblázkovými plážemi příslibem báječné letní dovolené. Pozvolný vstup do vody a možnost koupání v soukromí potěší nejen rodiny s dětmi. Přírodní podmínky skvěle doplňuje i turistické zázemí v populárních obcích, jako je Baška, Krk nebo Malinska.

Střediska letní zábavy jsou plná restaurací, kaváren a barů, které se postarají o to, aby se na dovolené radovaly i vaše chuťové buňky. Pochutnáte si na přímořských specialitách, skvěle upravených rybách a tradiční chorvatské kuchyni. Okoštujte také regionální víno – vrbnička žlahtina nebo pestrobarevné letní drinky.

Těšit se můžete také na připomínky historie. Najdete tu několik středověkých kostelů a klášterů. Ve městě Krk si prohlédnete mohutné hradby, na kopci nad Baškou zase kostelík sv. Jana Křtitele pocházející z 11. století. Ve vinařském Vrbniku zase najdete několik historických staveb s nápisy v hlaholici.