Pohádková dovolená u Bledu

Vypravte se prozkoumat jednu z nejkrásnějších slovinských lokalit. Romantická scenérie jezera Bled vás dočista odzbrojí. Přírodní klenoty Triglavského národního parku tu budete mít jako na dlani, a tak se můžete věnovat turistice, cyklistice nebo adrenalinovým sportům. Vyberte si pobyt v Bledu a okolí a užijte si jedinečnou dovolenou poblíž přírodních krás.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt ve Slovinsku nás naprosto nadchl a určitě se sem ještě vrátíme. Hotel Astoria Bled *** byl parádním výchozím bodem pro naše výlety. Určitě doporučuji jezera Bled, Bohinjské i Jasna a Korita Mostnice. Ubytování bylo moderní, postel extrémně komfortní, snídaně naprosto vynikající. Potěšilo nás i wellness s bohatou nabídkou masáží a hned dvěma vířivkami.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Grajski Dvor jsem si velice užil. Díky poloze nedaleko starého města jsou snadno dostupná všechna zajímavá místa a podniky městečka Radovljica. Personál byl velmi ochotný. Snídaně ve formě bufetu byly bohaté a tříchodové večeře v nedaleké restauraci byly perfektním zakončením každého dne. Nové wellness je sice menší, ale pro relaxaci po výletech úplně stačí. V pokoji byl dostatek prostoru a k mému pohodlí jsem nic nepostrádal. ”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Malebná scenérie azurového jezera s romantickým kostelíkem na ostrůvku se stala symbolem celého Slovinska. Tuto slovinskou chloubu na úpatí Julských Alp obklopuje Triglavský národní park, který je jako stvořený pro letní i zimní aktivní dovolenou.

Pohádkový Bled a okolí –⁠ ideální destinace pro turistiku i odpočinek

Pobyt u Bledu vám přinese mnoho příležitostí k rozmanitému trávení volného času. Na své si tu přijdou milovníci vysokohorských túr, jídla i pohodových chvil u vody. Během letní sezóny láká oblast na příjemné procházky v panenské přírodě i náročnější túry v horách nad 2 000 metrů. Zkušení výletníci si mohou troufnout třeba na vrchol Viševnik či Veliki a Mali Draški vrh.

Mnoho zážitků na vás však čeká přímo u jezera. Zaplavejte si v průzračné vodě, poznejte historii středověkého hradu tyčícího se nad jezerem nebo se občerstvěte v jedné z místních restaurací. Skvělý zážitek slibuje také výlet loďkou na ostrov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém bimbá zvon s legendárním příběhem.

V okolí Bledu se nachází celá řada atraktivních výletních míst. Užijete si třeba procházku po dřevěných chodníčcích soutěskou Vintgar. Cestou vás bude doprovázet smaragdová řeka Radovna, která protéká skalní průrvou. Její šumění a bublání dotváří svěží atmosféru působivého přírodního klenotu, který potěší nejen vaše oči, ale díky čistému vzduchu také plíce. Na konci trasy se můžete pokochat dvěma vodopády a vydat se příjemnou procházkou zpět k Bledu.

V zimě za lyžováním a odpočinkem v termálech

Ať už k Bledu vyrazíte v létě či v zimě, neuděláte chybu. Toto oblíbené turistické středisko vám má co nabídnout v každém ročním období. Díky ideální poloze v podhůří Julských Alp nabízí Bled a jeho okolí přívětivé podmínky pro zimní sporty. V okolí najdete celou řadu skiareálů s báječnými sjezdovkami všech obtížností. Vyhlášená lyžařská střediska Zatrnik, Vogel, Kranjska Gora nebo Krkavec se nacházejí v dojezdové vzdálenosti od Bledu.

Ikonické jezero je proslulé také klimatickými a termální lázněmi s dlouhou tradicí. Čerstvý alpský vzduch a blahodárná voda prospějí vašemu tělu i duši. Lázeňské centrum Bled vám přináší příležitost k jedinečnému odpočinku poblíž přírodních krás.