Dovolená v Krakově

Vydejte se na historický výlet do nedalekého Krakova, druhého nejlidnatějšího města Polska a skutečné metropole se vším všudy. Poznejte krásy Krakova s hradem Wawel, ochutnejte zapiekanku anebo se vydejte do vyhlášeného aquaparku.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt byl naprosto skvělý! Hotel byl krásný, pokoj moderní a čistý, personál milý a vstřícný. Velice nás nadchly bohaté snídaně a vynikající večeře. Wellness je menší, ale i tak parádní s pěkným výhledem na město. Hotel se nachází u řeky Visly v klidnější části Krakova, takže během noci je tu naprostý klid. Do centra je to opravdu kousek a přes most se do něj dostanete pohodlně i pěšky. Hotel Qubus bude určitě naším útočištěm v Krakově i v budoucnu. Jen si příště vezmeme pobyt s polopenzí. ”

Aneta Ráztokayová
Aneta Ráztokayová
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si vybrali, protože jsme chtěli vidět Krakov, a stálo to za to. Po příchodu na pokoj nás překvapila jeho velikost – byl obrovský, a přitom útulný. Snídaně byly parádní, bohaté a na výběr bylo snad ze všeho, co člověka napadne. Večeře byly taková klasika, která uspokojí každého – jak výběrem, tak chutí i velikostí porcí. Co určitě stojí za to v Krakově vidět je hrad Wawel, a pak Solný důl Wieliczka. Město nás velice překvapilo, všechno bylo krásné a čisté. Za tři dny jsme v Krakově zdaleka nestihli všechno, a určitě se sem ještě vrátíme.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodní tým


Krakov je oblíbený turistický cíl na jihu Polska blízko hranic s Českou republikou. Jeho bohatá historie, nádherná architektura a bohatá kultura ho činí jedním z nejatraktivnějších turistických cílů ve střední Evropě. Pokud plánujete navštívit Krakov, připravte se na nezapomenutelný zážitek.

Co nevynechat v Krakově?

Jednou z nejznámějších atrakcí Krakova je jeho historické centrum, které bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Hlavní náměstí (Rynek Glowny) se pak považuje za jedno z největších středověkých náměstí v Evropě. Zde se nachází nejenom krásný královský hrad Wawel, ale také množství kaváren, restaurací a obchodů. Prozkoumejte úzké uličky a objevte gastronomii i skryté poklady tohoto malebného prostoru.

Travelking tip: Přečtěte si našeho podrobného průvodce Krakovem, díky kterému se v tomto městě nejen neztratíte, ale také si ho vychutnáte se vším všudy.

Pokud se sem vydáte s dětmi, určitě hledejte pobyt se vstupem do aquaparku– zdejší krakovský aquapark je v okolí opravdu vyhlášený.