Dovolená v Chorvatsku

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších lokalit českých turistů. A oprávněně - oblázkové pláže ve stínu vzrostlých borovic, čisté moře a servis oblíbených letovisek Makarská nebo Vodice jsou ideálním mixem pro dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Crvena Luka Resort se nachází mimo město a patří k ní pláž s bílým jemným pískem. Hezčí pláž v Chorvatsku opravdu nenajdete. Pokoje jsou prostorné a nabízejí komfortní ubytování. Bufetová polopenze je plná dobrot a nadchne každého milovníka středomořské kuchyně. Odpočívat můžete i v moderním wellness s vnitřním vyhřívaným bazénem a dvěma saunami. Dokonalé zázemí tu najdou rodiny s dětmi – je tu hned několik hřišť, parádní herna a animační programy. V okolí je spousta přírodních i kulturních krás od Vranského jezera přes historické město Zadar po pohoří Velebit.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází hned u pobřežní promenády a oblázkové pláže. Mezi vodní atrakce patří vnitřní a venkovní bazén a samozřejmě moře. Pokoj byl prostorný s velkým balkonem a výhledem na moře i ostrov Pag. Skvěle jsem si v něm odpočinul, zvláště díky dobré klimatizaci. Jídlo formou all inclusive bufetů bylo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou v ceně od rána do večera, takže se během dovolené nemusíte bát ani žízně. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou opravdu výjimečnou částí Chorvatska, kterou doporučuji navštívit lodí Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodní tým


Chorvatsko je velká země a vybrat si to pravé místo pro letní dovolenou není jen tak. Můžeme vás ujistit, že hotely v naší nabídce jsou ověřené a nachází se v oblíbených turistických letoviscích. Těch je totiž v Chorvatsku mnoho!

Na dovolenou do Istrie nemusíte cestovat daleko, jedná se o poloostrov v severní části Chorvatska. K nejoblíbenějším místům zde patří Umag, Novigrad, Rovinj nebo okolí historického města Pula. Chorvatské ostrovy vás překvapí svou rozmanitostí, navštivte Krk, Pag, Rab nebo Brač a užijte si zdejší divokou přírodou v kombinaci s relaxací na pláži.

Další oblastí plnou krásných míst k pobytu je Dalmácie, která zabírá prakticky celou jižní polovinu země. K hlavním letoviskům Dalmácie patří Split, Makarská, Zadar, Šibenik a Dubrovník, největší dalmácké město. Pobřeží Jaderského moře nabízí příjemné klima, nádherné pláže i řadu zajímavostí a památek.

Rodinná i luxusní dovolená v Chorvatsku

Rozhodovat se můžete ideálně také podle toho, jak si přejete dovolenou v Chorvatsku strávit. V nabídce najdete klidné hotely a vily blízko moře ideální pro rodiny s dětmi. Všichni se už jistě těšíte na koupání v moři, ale vždy je příjemné mít něco v záloze a na dovolené se trochu rozmazlovat. Bazén na hotelu je proto už spíš samozřejmostí než výjimkou.

Máme tu ale i nabídky pro milovníky luxusu a špičkových resortů. Dopřát si můžete all inclusive dovolenou, animační programy pro děti nebo zpestření v podobě tematického večera s tradiční hudbou a tancem. Některé hotely mají i soukromou pláž, takže nemusíte ráno spěchat, aby si zabrali dobré místo u vody. Máme pro vás ale i wellness pobyty v Chorvatsku.

Kam na výlet v Chorvatsku

Během týdne lenošení, opalování a koupání se hodí vyrazit alespoň párkrát na výlet a poznat ta nejkrásnější místa v Chorvatsku. O některých jste už určitě slyšeli. Vypravte se například do Národního parku Plitvická jezera, který je největším a nejnavštěvovanějším v zemi. Úchvatná soustava jezer a vodopádů se nachází poblíž letovisek Karlobag či Zadar, dobře sem dojedete také ze Splitu či Crikvenice.

Národní park Krka se překvapivě nenajdete na ostrově Krk, ale na pevnině blízko města Šibenik. Vodopády řeky Krky zde celoročně tvoří nádhernou podívanou. V Istrii nezapomeňte navštívit Amfiteátr Pula, někdejší bojiště římských gladiátorů, a za nedotčenou přírodou plnou skal a vodopádů se vypravte také do Národního parku Paklenica.