Dovolená na Malé Fatře

Kraj hradů i přírody. Vypravte se do slovenského pohoří Malá Fatra a poznejte, jaké přírodní krásy ukrývá. Dovolená v těchto končinách potěší nejednoho milovníka horských panoramat a pořádných vrcholovek. V létě vás nadchne množství příležitostí pro vysokohorské túry, v zimě oceníte přívětivé podmínky pro lyžování. Tak který pobyt si vyberete?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Ať už milujete náročné horské výstupy, nebo se jen rádi procházíte panenskou přírodou, Malá Fatra pro vás bude tou správnou volbou. Toto malebné pohoří na severu Slovenska vyniká svou rozmanitostí, díky které si tu dovolenou užijí rodiny s dětmi, sportovci i senioři. Často se dokonce říká, že Malá Fatra má něco z každého koutu Slovenska. Zda jsou tato slova pravdivá, musíte zjistit na vlastní kůži.

Zimní i letní pobyt na Malé Fatře je příležitostí k aktivnímu odpočinku

Patříte mezi milovníky nádherných výhledů a vysokohorských treků nebo každou zimu vyrážíte na sjezdovku? Vyberte si pro svou letní či zimní dovolenou Národní park Malá Fatra a objevte, co vám tento pestrý kraj může nabídnout. A že toho opravdu není málo.

Jedním z nejzajímavějších míst regionu jsou Jánošikove diery v Národní přírodní rezervace Rozsutec. Po dobrodružné turistické stezce, na které nechybí lávky, můstky ani žebříky, se vydáte skalními úžinami poznávat zdejší přírodní krásy. Cestou vás nadchnou vodopády a vodní kaskády, kolem kterých roste vzácná květena.

Z místních přírodních perel se vyplatí vyrazit také na vrchol Velký Rozsutec, Velký Kriváň nebo na Chleb, odkud získáte fascinující výhled na Velkou Fatru, západní Tatry a Chočské vrchy.

V zimě vyměňte pohorky za lyže a vyrazte zdolat místní báječné sjezdovky. Zavítat můžete třeba do Ski Parku Kubínská hoľa, kde si zimní radovánky užijete na 14 kilometrech upravených sjezdovek. Parádní lyžovačku však slibuje také Ski areál Martinky nebo Ski resort Vrátna.