Pobyt v Kysuckých Beskydech

Slovenské Kysucké Beskydy oplývají nádhernou krajinou, ve které najdete množství turistických atrakcí. V létě se sem vydejte za turistikou a v zimě objevte místní skiareály nebo muzea. Zvolte si svůj vysněný pobyt v Kysuckých Beskydech a užijte si klidnou dovolenou s aktivním vyžitím.

Načítám nabídky...


Slovensko je častým cílem milovníků toulek v horách. Těsně za hranicemi s Českem se na severozápadě země rozkládá pohoří Kysucké Beskydy, které sice nedosahuje výšky tatranských vrcholků, nabízí však krásnou a klidnou přírodu ideální pro aktivní pobyt.

Proč vyrazit na pobyt do Kysuckých Beskyd?

Kysucké Beskydy se rozprostírají na hranicích severozápadního Slovenska a jižního Polska. Sousedí s dalšími celky, jako jsou Oravské Beskydy nebo Kysucká vrchovina. Velká část tohoto zajímavého pohoří spadá pod CHKO Kysuce. Oblast slibuje parádní aktivní dovolenou poblíž přírodních krás, a to navíc bez davů turistů.

Co můžete na dovolené v Kysuckých Beskydech podniknout? V létě oceníte bohaté možnosti k pěší turistice i výletům na kole. Turistické a cykloturistické trasy vás dovedou k zajímavým cílům, ať už přímo v Kusyckých Beskydech anebo sousední Kysucké vrchovině.

Vyšplhejte za krásným výhledem na nejvyšší vrchol Veľká Rača (1 236 m.n.m.), navštivte rozhlednu na vrchu Bobovec nebo objevte malebnou přírodu v okolí vodní nádrže Nová Bystrica. Nezapomeňte navštívit také přirozená turistická centra oblasti a výchozí body pro všechny výletníky –⁠ Čadca a Kysucké Nové Mesto.

V zimě si v Kysuckch Beskydech užijete báječné sněhové dobrodružství. Těšit se sem můžete na skvěle upravené sjezdovky pro začátečníky i pokročilé. Velké oblibě se těší skiareál Snow Paradise Veľká Rača, ve kterém se můžete procházet po 14 kilometrech sjezdových tratí. Nechybí modré, červené ani černé sjezdovky.