Dovolená v Korutanech

Korutany leží na jihu Rakouska a poskytují ideální zázemí pro aktivní dovolenou. Navštivte vyhlášená Korutanská jezera, projezděte celou oblast na kole a ochutnejte místní dobroty, třeba domácí sýry.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel leží dál, než ostatní hotely v Alpách, kam většinou jezdíme, ale ta hodina navíc na cestě stála za to. V hotelu byla domácí atmosféra. Osobně mám rád velké pokoje s balkónem, což jsme tady dostali. Hotel navíc leží v malé vesničce, uprostřed velkého areálu, takže je tam opravdu klid a člověk se extrémně dobře vyspí. A z balkónu ho ráno potěší výhled na sluncem zalité hory. Pobyt byl super i se psem, blízko je les a řeka. Strava byla skvělá a celkový dojem fakt dobrý.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu
Ověřeno Travelkingem

“Z pobytu jsme byli opravdu nadšení. Atmosféra lázeňského Bad Gasteinu ve spojení s okolními horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí i náročnější klientelu. Každý den jsme se těšili na bohaté snídaně a velmi chutné večeře. Nesmím zapomenou ani na wellness, kde jsme si každý den odpočinuli. Lokalita je ideální pro nejrůznější výlety do okolí, ať už v zimě či v létě. Věřím, že i kdyby nám nevyšlo počasí, tak si pobyt díky termálnímu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedoucí marketingového týmu


Korutany jsou opravdu nádhernou oblastí na jihu Rakouska. I přes svou krásu patří spíše k méně navštěvovaným místům, když přijde na turismus. Pokud však máte rádi čistou přírodu, jezera, turistiku a pořádnou zimní lyžovačku, Korutany si oblíbíte.

Skrytá perla Rakouska - Korutany

Ať už hledáte ubytování v Korutanech s wellness, anebo česky či slovensky hovořícím personálem z naší nabídky si vyberete.

V létě se vydejte k jednomu z mnoha korutanských jezer - Wörthersee, Faaker See, Ossiacher See či Liesertal či Maltatal. Pěšky či na kole se vydejte po úpatí pohoří Karawanken a objevujte krásy "růžového údolí" Rosental. Minout byste neměli ani Hrad Hochosterwitz.

V zimě si tu užijete 24 ski areálů s více než 800 km sjezdovek. Vydejte se za sněhovou nadílkou a perfektně upravenými sjezdovkami do Gerlitzen Alpe, Turracher Höhe či Bad Kleinkirchheimu.