Dovolená v Mariboru a okolí

Historické památky, svěží příroda a parádní skiareály v okolí. To vše nabízí slovinské město Maribor a jeho okolí. Těšit se můžete na zajímavé pamětihodnosti, výtečné regionální víno i nespočet restaurací. V nedalekém pohoří Pohorje na vás zase čekají turistické stezky, běžkařské tratě a perfektně upravené sjezdovky. Vydejte se na východ Slovinska a užijte si dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?



Vydejte se za historií a kulturou do druhého největšího slovinského města, které se pyšní nejstarší vinnou révou na světě. Maribor skýtá mnoho zajímavých památek, jako Mariborský hrad, Hlavní náměstí se starou radnicí nebo katedrálu sv. Jana Křtitele. Nezapomeňte okoštovat regionální víno, které dozrává na vinicích, jimiž je město obklopeno.

V okolí Mariboru to žije v létě i v zimě

Pobyt v Mariboru si užijete také díky nádherné přírodě v okolí, pro kterou jsou typické husté lesy, rozkvetlé louky a holé vrcholky. Při svých toulkách hornatou krajinou narazíte na prameny či rašeliniště, provázet vás budou rovněž úchvatné panoramatické výhledy na zvlněnou krajinu.

Přilehlé pohoří Pohorje je nejvýchodnějším výběžkem Alp. Rozkládá se nedaleko českých hranic jen pár kilometrů od Mariboru. Oblast Mariborsko Pohorje proslavil zejména největší slovinský skiareál nesoucí stejné jméno. Bohaté sportovní vyžití tu na vás čeká po celý rok – na své si tu přijdou cyklisté, lyžaři, běžkaři i ti, kteří nejraději prozkoumávají horské svahy po svých. Potěší vás i štědré turistické zázemí v podobě horských chat a celé řady restaurací.

Oblíbeným turistickým cílem je nejvyšší vrchol pohoří – ⁠Črni vrh s nadmořskou výškou 1 543 metrů. Cesta na vrchol je nenáročná a zvládnout ji hravě i turisté-začátečníci. Zavítejte také na k zaniklé vesnice Rogla, kterou čas proměnil na proslulé turistické středisko s rozhlednou i ubytováním.

Horský masiv je hojně využíván také v zimních měsících, kdy ožívají vleky a lanovky. Rájem zimních sportů je Skiareál Mariborsko Pohorje, který je největším lyžařským střediskem ve Slovinsku. Pochlubit se může i dalším rekordem, návštěvníci si tu totiž mohou zalyžovat na nejdelší osvětlené sjezdovce v celé Evropě.

Výhodou oblíbeného střediska je rozmanitost sjezdových tratí, které přijdou vhod jak začátečníkům, tak pokročilým. Celkem se tu vydovádíte na 42 kilometrech sjezdovek. Na své si přijdou i běžkaři, které mohou využívat více než 27 kilometrů upravených stop v okolí střediska.