Dovolená u Balatonu

Maďarské moře s nekonečnými možnostmi zábavy. Obrovské jezero Balaton má rozlohu 592 km², přeplavat ho tedy raději nezkoušejte. Lepší bude zůstat u břehu, který je přímo prošpikován atrakcemi. Voda v Balatonu je příjemně teplá od jara až do podzimu.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Bonvital Wellness & Gastro Hotelu Hévíz splnil naše očekávání. Pokoje i wellness jsou moderní a čisté. K snídani i k večeři byl velký výběr jídel. Pokud se vám ráno nechce vstávat, můžete si nechat snídani dovézt na pokoj a polenošit si o něco déle v posteli. Doporučuji zajít si také do Brix Bistra, to je gastronomický zážitek. Za návštěvu stojí i místní farmářské trhy. V okolí Hevízu doporučuji navštívit hrad Sümeg, jeskyni v Tapolce a samozřejmě Keszthely - městečko se zámkem Festetics.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Je to skvělé místo k relaxaci, ať už pro rodinu či pro pár. Můžete navštívit vnitřní i venkovní wellness a jídlo je tady tak chutné, že mu prostě neodoláte. Byli jsme ubytováni v pokojích superior, které byly opravdu moderní a skvěle vybavené. Tohle místo stojí za návštěvu kdykoliv během roku.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedoucí obchodního týmu pro Maďarsko


Největší jezero ve střední Evropě, Balaton, patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím v létě i v zimě. Na letní dovolenou sem zamiřte tehdy, patříte-li k milovníkům slunění se na rozsáhlých plážích, koupání, ale také vodních sportů jako jsou surfing, vodní lyžování či rybaření. Takzvané maďarské moře nadchne také cyklisty. Kolem celého jezera totiž vede oblíbená cyklotrasa Balaton körút dlouhá 240 km. Na co ještě se můžete těšit u Balatonu?

Koupání v jezeře i v lázních

Nejen během zimy vám přijde vhod návštěva termálních lázní, kterými je Balaton obklopen. Mezi ty nejznámější patří lázně ve městě Hévíz, které proslavilo termální jezero s příznivými účinky na pohybové ústrojí. Koupání se přímo v jezeře mezi rozkvetlými lekníny patří k nezapomenutelným zážitkům.

Kromě lázní se v okolí Balatonu můžete oddávat i relaxaci ve wellness centru. Mnohé ze zdejších hotelů si totiž zakládají na službách zaměřených na odpočinek, a tak v nich najdete bohatá wellness centra s vířivkou, bazény, saunovým světem a často i s vlastními plážemi. Pokud to vybavení hotelu dovoluje, můžete si dopřát také uvolňující masáž či procedury.

Návštěvu proslulých pláží, barokního zámku s rozsáhlou zámeckou zahradou v městečku Keszthely i muzea hraček si užijete s celou rodinou. Okolí Balatonu je díky nekonečným možnostem romantických procházek a výborným restauracím také výborným místem pro romantickou dovolenou. Pokud vy a vaše láska toužíte po špičkových službách a prvotřídním ubytování hodného filmových hvězd, vydejte se na luxusní pobyt v okolí Balatonu. Uvidíte, že za dovolenou světové úrovně nemusíte cestovat daleko.