Pobyt v Liberci

Ve městě nedaleko Jizerských hor obdivují denně stovky turistů honosnou renesanční radnici, Valdštejnovy domky či architektonicky cennou Krajskou vědeckou knihovnu. Povinná je i návštěva vzácných bílých tygrů v Zoo Liberec, kteří dali jméno místnímu hokejovému týmu. Nevynechejte ani Ještěd s horským vysílačem a aquapark.

Načítám nabídky...


Když se řekne Liberec, mnozí si vybaví bílé tygry z místní zoo, novorenesanční radnici nebo nedalekou horu Ještěd s ikonickým vysílačem. V tomto turisticky mimořádně zajímavém městě v severních Čechách ale toho můžete zažít ještě mnohem více. Vypravte se do Liberce na dovolenou a uvidíte sami.

Do Liberce za památkami, turistkou i do aquaparku

Ať už do Liberce míříte za pamětihodnostmi města, nebo za výlety do okolních Jizerských hor, určitě se zde nudit nebudete. K nejoblíbenějším výletním cílům patří hora Ještěd (1 012 m n. m.), na jejíž vrchol vedou četné turistické trasy. Dostat se na Ještěd ale můžete také nejstarší fungující kabinovou lanovkou v Česku. V zimě se do Jizerských hor vypravte na lyžařský pobyt. Perfektní rodinnou lyžovačku si v okolí Liberce užijete v několika špičkových ski areálech, například v Bedřichově, na Ještědu nebo na Tanvaldském Špičáku.

V samotném Liberci se vypravte nejen na prohlídku již zmiňované zoo, ale také do botanické zahrady. S dětmi vyrazte za zábavou do vědecko-zábavního centra iQlandia nebo Centra Babylon s aquaparkem, lunaparkem a největším zrcadlovým bludištěm v Evropě. Pokud vám místní aquapark nebude na odpočinek stačit, vydejte se za relaxací do wellness centra přímo ve vašem ubytování.