Dovolená na Valašsku

Ve Valašsku najdete harmonickou přírodu, okouzlující folklór a výborné jídlo. Oblasti kraluje pohoří Beskydy s nejvyšší Lysou horou (1 323 m n. m.). Krajinu zde můžete objevovat po mnoha turistických i cyklistických stezkách různých náročností. Mnohé z nich vás dovedou ke skvostům lidové architektury i k dílům Dušana Jurkoviče, jehož místní folklór inspiroval při navrhování staveb. Na Valašsku můžete navštívit jeho slavné dřevěné chaloupky Pustevny na vrchu Radhošť a od nich se vydat ke Stezce Valaška vedoucí korunami stromů nebo k soše bájného Radegasta a kapli sv. Cyrila a Metoděje. Za návštěvu stojí také Jurkovičova rozhledna, Valašské muzem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm či Zoo Lešná. Během výletu Valašskem se můžete posilnit třeba tradiční polévkou kyselica, knedlíčky plněnými uzeným masem či sladkým frgálem.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Sport Art Centrum Hotel nabízí opravdu skvělé vyžití. Ráda bych se sem někdy vrátila, a to nejen kvůli velkému krytému bazénu a wellness se saunou. Užili jsme si například i multifunkční halu s badmintonem. Personál byl velice ochotný a prostorný pokoj disponoval vším potřebným. Hotel se nachází jen pár minut jízdy od Rožnova pod Radhoštěm a dalších turistických cílů v okolí. Doporučuji navštívit Jurkovičovu rozhlednu a Pustevny.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Beskydy jsou úžasné a Beskydský hotel RELAX také. Na Travelkingu si jej zakoupilo už 10 000 zákazníků a mnozí se sem vracejí opakovaně. Je sice pravda, že hotel není nejmodernější, to mu ale každý (včetně mě) dokáže odpustit, protože vše, od příjezdu až do odjezdu, je prostě výborné.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Poznejte autentickou část Česka v celé své kráse a vydejte se na pobyt na Valašsko! Je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit krásu a autentičnost valašského regionu v České republice. Valašsko se nachází na východě země, a nabízí nádhernou přírodu, tradiční valašskou kulturu a mnoho možností pro aktivní odpočinek (a samozřejmě i ten pasivnější hezky ve wellness.

Co dělat na dovolené ve Valašsku

Valašsko je známé svými malebnými kopci, údolími a lesy. Můžete se vydat na pěší túry nebo cyklistické výlety, které vám umožní objevovat krásy této oblasti. Na cestě se setkáte s tradičními valašskými chalupami, rozmanitou flórou a faunou a úchvatnými výhledy.

Kromě přírodních krás si ve Valašsku můžete vychutnat i bohatou valašskou kulturu. Můžete navštívit valašské muzeum, kde se dozvíte o historii a tradicích tohoto regionu. Místní obce a vesnice také často pořádají folklórní festivaly, kde si můžete poslechnout tradiční hudbu, sledovat tance a ochutnat místní speciality.

Pro milovníky gastronomie je Valašsko rájem. Můžete ochutnat tradiční valašská jídla, jako jsou ovčácké sýry, klobásy, štramberské uši a další. Navštivte místní restaurace a hospůdky, kde si pochutnáte na autentických valašských pokrmech.

Dovolená ve Valašsku je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu v přírodě, zároveň však chtějí objevovat bohatou kulturu a tradice tohoto unikátního regionu. Valašsko nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitosti pro relaxaci a odpočinek ve valašském stylu.