Dovolená v Šoproni

Šoproň se po první světové válce rozhodla pro připojení k Maďarsku a ne k bohatšímu Rakousku. Množství historických památek a rozsáhlé sousední lesy jsou ideální kombinací, dělající z Šoproně tu nejlepší možnou lokalitu pro pohodovou dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel stojí uprostřed turistického ráje, obklopený úžasným lesem a spoustou zajímavých turistických tras. V okolí toho bylo tolik, že jsem to za 4 dny ani nestihl projít. Zdejší čistý vzduch, ticho a klid jsou nezapomenutelné. V hotelu byl neuvěřitelně milý personál a čisté wellness. Z volně organizovaného programu doporučuju projížďku na kole kolem jezera Fertő - je právem jednou z nejoblíbenějších.”

Szabolcs Laza
Obchodní tým


Město Šoproň na severozápadním cípu Maďarska si na první pohled zamilovali mnozí jeho návštěvníci. Vydejte se i vy poznat toto historické město plné památek. Navíc vás vadchne také okolní příroda s hustými lesy. Chybět nebude ani odpočinek v termální vodě.

Historické město obklopené krásnými lesy i termály

Už při příjezdu do Šoproně vás zaujme její výjimečně zachované středověké jádro s hradbami, kde dodnes stojí gotické domy, kostely i klášter a dvě synagogy. Nejlepší výhled na všechny krásy města se vám naskytne z Požární věže ze 13. století, ze které dohlédnete také na náměstí Fő tér s dominantní radnicí a morovým sloupem. K romantickým procházkám po Šoproni neodmyslitelně patří ochutnávka místního znamenitého červeného vína Kékfrankos (Modrá frankovka).

Pokud se vám v Šoproni přece jen zasteskne po přírodě, stačí se vydat kousek za město. Obklopují jej totiž malebné šoproňské lesy s vyhlídkovými věžemi i piknikovými stanovišti. Jen pár kilometrů dále se před vámi objeví přírodní památka UNESCO: Neziderské jezero, které zasahuje i do sousedního Rakouska. Kolem jezera vede cyklotrasa, na které užijete fantastické výhledy ze sedla kola.

Do Šoproně si nezapomeňte vzít ani plavky. Budou se vám hodit během odpočinku ve wellness centru přímo v ubytování. Za vodou se můžete vydat také na koupaliště Lővér s bazény s výhledem do lesů nebo na plavárnu Ference Csika. Za lázeňskou relaxací se stačí vydat do nedalekých lázní ve městě Hegykő.