Dovolená v Posázaví

V Posázaví vás nuda rozhodně nečeká. Nádherná svěží příroda vybízí k procházkám na čerstvém vzduchu i relaxu u vody, a tak dovolená v kraji Hochů od Bobří řeky potěší vodáky, cyklisty i pěší turisty. Tak který pobyt v Posázaví vás zaujme?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Krásná oblast linoucí se podél řeky Sázavy se těší velké oblibě mezi pěšími turisty, cyklisty i vodáky. Vyhlášený turistický region Posázaví se nachází na pomezí Vysočiny a Středočeského kraje. Láká všechny milovníky přírody i kultury na nespočet rozmanitých turistických cílů.

Posázaví –⁠ idylické místo pro aktivní odpočinek

V tomto kraji si přijde na své každý. Pokud milujete přírodu, užijete si místní malebnou krajinu a procházky po tichých stezkách. Vydejte se třeba na horu Velký Blaník, ke které se váže pověst o ukrytých rytířích připravených Česku pomoci v případě nebezpečí. Legendární vrchol obklopuje chráněná krajinná oblast Blaník, která je nejnavštěvovanější přírodní rezervací v Česku.

Zajímavé zážitky na vás čekají také v přírodní rezervaci Stvořidla, které potěší především fanoušky Jaroslava Foglara, který sem do Slunečné zátoky zasadil příběhy Hochů od Bobří řeky. Vydáte se tu tak ve stopách svých dětských hrdinů. Nostalgická pro vás bude rovněž projížďka místní lokálkou nazývanou Posázavský pacifik.

Při návštěvě Posázaví nepřijdete ani o kulturní zážitky. Podél Sázavy je rozeseta celá řada hradů, zámků a historických měst. Nevynechejte majestátní sídlo Český Šternberk, který se tyčí na kamenném ostrohu. Navštívit můžete také zámky Konopiště a Jemniště nebo unikátní Sázavský klášter.

Objevte také významná města regionu, jako je Ledeč nad Sázavou s romantickým zámkem, Týnec nad Sázavou s románskou rotundou nebo kouzelné Průhonice s rozkvetlým krajinářským parkem.