Pobyt v Ladek Zdrój

Polské lázně ve městě Ladek Zdrój mají bohatou 750 letou tradici a patří k nejstarším lázním v celé Evropě. Objevte sílu místních léčivých pramenů při koupeli pod zdobenou kupolí v lázních. Zasloužený relax pokračuje procházkou po udržovaných parcích či okolních kopcích.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Město Ladek Zdroj v Polsku je známo jako nejstarší lázeňské město v Evropě. Místní lázně Wojciech zde byly založeny již v roce 1680 a také v dnešních dnech jsou otevřeny pro pacienty i hosty. Lázeňské procedury i wellness si zde můžete užít i bez dlouhého cestování – lázeňské město totiž stojí přímo u hranic s Českou republikou.

Lázně s tradicí dlouhou několik staletí

Lázeňským centrem města Ladek Zdroj je Přírodně léčebný ústav Wojciech, který byl na konci 18. století postaven po vzoru tureckých lázní. Snadno ho poznáte už zdálky podle jeho krásné neobarokové kopule, pod kterou se uvnitř budovy nachází kruhový mramorový bazén. Vychutnejte si v něm ozdravnou koupel v minerální vodě s obsahem radonu. Ten pomáhá především při kornatění tepen či nedokrvení organismu. Vychutnat si zde ale můžete i další procedury, jako jsou například bahenní zábaly či oxygenoterapie.

Po odpočinku v termálech si dopřejte pohodovou procházku po přilehlém lázeňském parku. V jeho sousedství se nachází i arboretum vysazené do podoby lesoparku. Na ploše 2,03 ha vám bude během procházek dělat společnost více než 250 druhů domácích i exotických rostlin. Na pořádnou túru a v zimě i lyžovačku vás zase zlákají nedaleké Zlaté hory nebo Kralický Sněžník za českou hranicí.