Dovolená ve Středních Čechách

Poslechněte své srdce a vydejte se do srdce Čech. V naší republice je nespočet míst, která stojí za návštěvu, spoustu z nich naleznete ve Středních Čechách. Ať už máte zájem o dovolenou v krásné přírodě, nasycení kulturními zážitky nebo historií.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Celý pobyt jsme si opravdu užily. Na recepci hotelu nás vřele přivítali a vše nám vysvětlili a ukázali. Nejvíce se nám líbilo prostředí hotelu s venkovním posezením, kde byl klid a každý si mohl najít svůj koutek a večer si odpočinout u nějaké dobré skleničky. Areál a všechny prostory hotelu byly čisté a upravené a je znát náležitá péče o veškerou zeleň. Milovníkům starých časů musíme určitě doporučit návštěvu Muzea starých amerických vozů JK Classics.”

Nikola Pecková
Nikola Pecková
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Penzionu Solid Spa Superior **** jsme si opravdu užili. Romantická výzdoba pokoje a pozornost ve formě ovoce a čokolády nás potěšila hned při příjezdu. Pokoj byl útulně a moderně zařízený. Při snídani jsme ocenili příjemné posezení v klidné zahradě s výhledem do přírody. Penzion má výbornou polohu pro podnikání výletů do okolí a po návratu si můžete pěkně odpočinout v sauně. Z výletů doporučuji navštívit hrad Kost, Mnichovo Hradiště a krásou okolní přírodu. ”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora


Jak již samotný název napovídá, Středočeský kraj se rozprostírá uprostřed Čech, a to tak, že dokonale obklopuje hlavní město Prahu. Díky jeho výjimečné poloze i rozloze se zde nachází nespočet turistických, přírodních i historických památek - dokonce i ty zapsané na Seznamu UNESCO. Vydejte se za nimi na pohodový pobyt do středních Čech, s výběrem ubytování vám rádi pomůžeme.

Jak si vybrat ideální pobyt ve středních Čechách?

Dovolená ve středních Čechách - to jsou hlavně procházky v přírodě, návštěva významných památek a relax ve wellness centru. Není proto divu, že jím mnohé zdejší ubytovací zařízení disponují a vy si můžete užívat dokonalý odpočinek. Specialitou některých zdejších wellness center je pivní koupel, kterou si můžete užít i přímo ve vašem hotelu.

Abyste toho ve středních Čechách stihli co nejvíce, vyberte si ubytování se snídaní. Ráno tak načerpáte sílu přímo v restauraci vašeho ubytování a přes den budete mít spoustu času na poznávání okolí i místní gastronomie. Pokud se ale chcete vracet k plnému talíři, zajistěte si pobyt s polopenzí, ke kterému patří chutné snídaně i večeře.

Mnoho pobytů v naší nabídce je označených nálepkou "Osobně ověřené". Kvalita je u nich zaručena díky třem podmínkám - pobyty jsou ověřené členy týmu Travelking, mají nejlepší hodnocení zákazníků a hosté se sem vždy rádi vracejí.

Kam se vydat ve středních Čechách?

Město Poděbrady je známé široko daleko nejen díky lázním, ale také díky oblíbeným turistickým cílům. Navštivte zde například zámek Poděbrady, jezero vhodné ke koupání, Muzeum lega či Poděbradský orloj.

Další perlou středních Čech je město Kutná Hora, které si díky svým významných památkám vysloužilo zápis na Seznam UNESCO. Patří mezi ně například Chrám svaté Barbory​​, Jezuitská kolej nebo světoznámá kostnice.

Nejznámější zdejší památkou je ale bezpochyby hrad Karlštejn, který proslavil muzikál Noc na Karlštejně. Dnes si zde můžete prohlédnout české korunovační klenoty a mnoho jiných vzácností.

Inspirovat se můžete také naším článkem Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Praze a okolí?.