Dovolená v Dalmácii

Od Zadaru po Dubrovník se táhne chorvatský ráj letních radovánek. Užijete si tu koupání v křišťálově čistém moři, jedinečný relax na proslulých plážích i celou řadu zajímavých historických památek. Zvolte si jeden z našich báječných pobytů v Dalmácii a už nyní se těšte na bezstarostnou dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Pagus **** byl báječný od začátku do konce. Relaxovali jsme ve vnitřním i venkovním bazénu, vířivce i rovnou moři, do kterého je to pár kroků. V prostorném pokoji s velkým balkonem s výhledem na moře jsem se cítila báječně a krásně jsem si v něm odpočinula. Jídlo ve formě all inclusive nemělo chybu a věřím, že z bohaté nabídky skvěle připravených jídel si vybere každý. Součástí jsou alkoholické i nealkoholické nápoje. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou skutečně výjimečnou částí Chorvatska, kam se ráda vrátím.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Pinija nás ohromil a své 4* si naprosto zaslouží. Nedávno prošel rekonstrukcí, takže pokoj i koupelna byly nové a hezky zařízené. Každý si tu najde to své (minigolf, tenis, bary, restaurace, taneční večery, programy pro děti, bazény, wellness...). Hotel má ideální polohu, leží na poloostrůvku a je obklopen plážemi a mořem. V rámci polopenze jsme zažili opravdovou hostinu. Na snídani i večeři bylo na výběr opravdu vše, na co si jen člověk vzpomene. Nechyběly dezerty, které byly dokonalou tečkou za každým dnem.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým


Dalmácie je významná oblast cestovního ruchu v Chorvatsku. Na každém rohu tu najdete nádherná místa, která jsou jako stvořená pro pohodovou letní dovolenou. V regionu, který se táhne od Zadaru až k Dubrovniku, objevíte četné ostrovy, překrásné pláže i romantická historická města. Kam se v Dalmácii vypravit a co v tomto krásném regionu poznat?

Dovolená v Dalmácii – kde si užít bezstarostnou letní dovolenou u Jadranu?

Dalmácie zabírá velkou část Chorvatského pobřeží a dělí se na tři části. V severní Dalmácii se můžete těšit na zajímavá historická města, jako je Zadar nebo Šibenik. Najdete tu památku UNESCO, ale i nádhernou přírodu v čele s Národními parky Kornati a Krka. Samozřejmostí je skvělé koupání na plážích u průzračného Jadranu.

Střední Dalmácii vévodí město Split, jehož chloubou je 1700 let starý Diokleciánův palác. Město vám však nabídne i další historické památky, romantické uličky a také báječné podmínky ke koupání v okolí Makarské riviéry. Vyrazit tu můžete na výlet na ostrovy Brač a Hvar, na kterých se odehrává bohatý noční život.

Jižní Dalmácie se rozprostírá v okolí Dubrovníku, který je známý pro svou bohatou historii. Za přírodou můžete vyrazit do Národní parku Mljet, kde vás nadchnou dvě mořská jezera. Také v této části vás čeká plavba na nádherné ostrovy, najdete tu třeba proslulou Korčulu.