Dovolená na Lipně

Užijte si skvělý pobyt a ubytování u Lipna. Třpytící se hladina lipenského jezera, šumavské lesy a nekonečně mnoho možností, jak trávit volný čas. Nalákat vás může třeba Stezka korunami stromů, bobová dráha, bikepark nebo ledovcové jezero Plechý.

Načítám nabídky...


Vodní nádrž Lipno, nebo také Lipenské jezero, je největší umělé jezero u nás a celoročně láká spousty turistů. Není se čemu divit! Možnosti vyžití nejen přímo na Lipně, ale i v jeho okolí, jsou opravdu bohaté. Navíc je to odtud kousek na krásnou Šumavu.

Na Lipně je krásně

Přehrada Lipno dosahuje délky 44 km a je vyhledávaným turistickým místem. V létě si tu užijete parádní koupání, opalování a lenošení na pláži, různé sporty - kánoe, jachting, katamarány, windsurfing, kiteboarding, ale také cyklistiku podél břehu (cyklistická a in-line trasa má 19 km) či romantické procházky. V zimě je zase oblast kolem Lipna vyhledávaná mezi milovníky zimních sportů - lyžaři, snowboardisty a běžkaři.

Vydat se můžete na Stezku korunami stromů Lipno, s dětmi se vydejte na bobovou dráhu či do Aquaworldu Lipno. Za výlet stojí některý z hradů a zámků v okolí. Co třeba krásný Český Krumlov, zámek Hluboká nad Vltavou či Hrad Rožmberk?

Ať už hledáte levné ubytování na Lipně, anebo dáte přednost hotelu s vlastním wellness centrem z naší nabídky si jistě vyberete.