Dovolená v Podkrkonoší

Za báječnými zážitky nemusíte vyrážet až na hřebeny hor, zůstaňte tentokrát v krkonošském podhůří a kochejte se nádherným výhledem na naše nejvyšší pohoří. Zvlněná krajina na úpatí Krkonoš skýtá nespočet přírodních i kulturních krás. Vyberte si jedinečný pobyt v Podkrkonoší a dopřejte si pestrou dovolenou přesně podle svých představ.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Lákávé vrcholy Krkonoš jsou oblíbeným cílem aktivních turistů v letním i zimním období. Nudit se ale nebudete ani v jejich podhůří. Oblast Podkrkonoší je oblast pod kopcem Zvičina (671 m n.m.), která nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na naše nejvyšší pohoří. Těšit se můžete na spoustu aktivit pro malé i velké.

Dovolená v Podkrkonoší – jaké přírodní a historické památky navštívit?

Pobyt v Podkrkonoší přinese každému něco. Milovníci přírody ocení spoustu možností na výlety po turistických trasách vedoucích skrze krásnou krajinu regionu. Vyšplhat můžete na kopec Zvičina, kde na vás vykoukne Raisova chata. Vynechat byste rozhodně neměli ani výlet k labské přehradě Les Království, která se řadí mezi nejhezčí přehrady v Česku.

Fanoušky historie nadchne barokní areál Kuks, ve kterém si prohlédnou Hospital, kostel a sochařské alegorie ctností a neřestí, které vytvořil sochař Matyáše Barnard Braun. Kuks nadchne i milovníky vína, kteří sem mohou zavítat do Galerie českých vín nebo okoštovat regionální víno na pravidelném zářijovém vinobraní.

Rodiny s dětmi si užijí spoustu zábavy třeba v zoo Safari Park ve Dvoře Králové. Příjemné zážitky slibuje také návštěva hradů Pecka či Byšičky nebo město Hořice, kde si pochutnáte na tradičních sladkých trubičkách. Za relaxem se vypravte zase do Lázní Bělohrad.