Dovolená v Savinjských Alpách

Savinjské Alpy jsou pověstné úchvatnými výhledy, které se vám vtisknout do paměti na hodně dlouho. Oblast charakteristická hlubokými údolími, hustými lesy a panoramatickými stezkami se rozkládá v severní části Slovinska. Místa jako Logarská dolina, Robanov Kot nebo Solčavská panoramatická cesta patří bezesporu k nejkrásnějším turistickým cílům nejen této části Alp, ale celého Slovinska. Vyberte si příjemný pobyt v Savinjských Alpách a nechte se přivítat klidnou náručí netknuté přírody.

Načítám nabídky...


Savinjské Alpy tvoří severní část pohoří Kamnicko-Savinjských Alp. Tyčí se v povodí říčky Savinja, po které nesou svůj název. Toto severozápadní alpinské pohoří trochu zaniká vedle turisty hojně vyhledávaných Julských Alp, není přitom o nic méně krásné a nabízí stejně ideální podmínky pro aktivní dovolenou.

Savinjské Alpy – panoramatické výhledy bez davů turistů

Opomíjené pohoří Savinjské Alpy vám nabídne ryzí přírodu bez davů turistů. Na vašich toulkách krajinou vás obklopí klid a vy si tak můžete v tichu vychutnávat krásné výhledy. Dostupné jsou buď z Rakouska přes Pavličevo sedlo, nebo z východu země skrze obec Luče. Těšit se se můžete na nádherné rozkvetlé louky, které v kontrastu s ostrými vrcholy hor vytvářejí dechberoucí scenérii.

Výjimečné jsou Savinjské Alpy především hlubokými údolími, díky kterým se můžete kochat nádhernými panoramaty téměř na každém kroku. Nejoblíbenějším turistickým cílem je Logarská dolina, které se nachází těsně u rakouských hranic. Toto zelené údolí vás nadchne jak nádherným rozhledem na okolní štíty hor, tak úžasným klidem. V celé oblasti se totiž schovává jen jedna malebná vesnička Solčava, jinak jsou po svazích rozesety pouze drobné usedlosti.

Při návštěvě Savinjských Alp rozhodně nesmíte minout Solčavskou panoramatickou cestu vedoucí po svazích nad Solčavou a Logarskou dolinou. Tato klikatící se silnička vám nabídne nezapomenutelné výhledy. Projet ji lze autem, vydat se po ní však můžete i na kole nebo pěšky. Cestou potkáte několik vyhlídek, ze kterých můžete obdivovat horský masiv i kouzelné chaloupky.

Co ještě při pobytu v Savinjských Alpách navštívit? Vydejte se třeba k nejvýše položené farmě ve Slovinsku nazývané Bukovc, kde ochutnáte domácí mléčné i masové produkty. Při toulkách v horách narazíte na několik menších farem, kde se můžete občerstvit a doplnit síly na zbytek cesty. Zajímavým přírodním úkazem je i vodopád Rinka, který je se svými 90 metry druhým největším v celém Slovinsku.