Grandhotel Sluchátko je ubytování s duší. Pokoje jsou zařízené v retro stylu, který vás přenese do dávných příběhů, které se za jeho zdmi odehrávaly. Hotel stojí ve Vranově nad Dyjí, jen kilometr od slavného vranovského zámku. Okolí je nabité památkami a přírodními zajímavostmi, a tak se na dovolené rozhodně nebudete nudit.

O ubytování

Grandhotel Sluchátko najdete na jižní Moravě v malebném Vranově nad Dyjí. Bývalý zámecký hotel vám nabídne nejen skvělou polohu poblíž výletních cílů, ale i interiéry s duší dávných příběhů. Přijeďte si sem užít bohémskou atmosféru v obklopení svěží přírody a historických památek.

Dominantou a největší chloubou Vranova je slavný vranovský zámek (1 km), který se pyšně vypíná na 80metrové skále. Jedinečná stavba, která patří k předním pokladům středoevropského baroka, vás zve i na prohlídku vnitřních prostor. Nahlédnete do honosně zařízených pokojů, ve kterých se psaly dějiny šlechtického rodu Althannů, a vystoupáte na středověkou věž s krásným výhledem na zámecký areál, zahrady a meandr řeky Dyje.

Toulky po památkách návštěvou vranovského zámku nekončí. Na náměstí (300 m) si prohlédněte barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, kapli sv. Ondřeje a morový sloup. Na procházku se vydejte ke kapli Panny Marie Ochranitelky (600 m), která vás přenese až do antiky, nebo ke klasicistní Felicitině studánce (1,3 km).

V létě se centrem zábavy stává Vranovská přehrada (1,4 km), která vybízí k rekreaci, koupání i výletům na lodičkách a šlapadlech. Na vranovské pláži čekají na děti i dospělé parádní atrakce. Najdete tu tobogán se skluzavkou, vodní trampolíny nebo zorbing. Odvážné ratolesti si mohou troufnout na dětský bungee jumping nebo dobrodružný lanový park.

Na procházky v tichu přírody láká Národní park Podyjí, který se rozprostírá v údolí řeky Dyje mezi Vranovem a Znojmem. Těšte se sem na jedinečnou krajinu, které vévodí strmé skalní stěny, meandry a suťová pole. Vypravte se třeba na místní vyhlídky, jako je Claryho kříž (1,3 km) nebo Hallamasskova vyhlídka (10 km), pokračujte na zříceninu hradu Cornštejn (9,8 km) nebo omrkněte kamenné Ledové sluje (6,5 km). Za kulturou a vínem si udělejte výlet až na konec národního parku, do kouzelného Znojma (21 km).

Kde budete spát?

Ubytujete se v originálním hotelu, ve kterém se psaly prvorepublikové příběhy jednoho bohémského Kabaretu. Pokoje i jiné vnitřní prostory hotelu jsou zařízené v retro stylu a uchovávají si pořádný kus nostalgie.

Vaším útočištěm se stane dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí a možností přistýlky. Součástí vybavení je šatní skříň, noční stolky a koupelna se sprchovým koutem nebo vanou, ve které nechybí fén ani ručníky. Samozřejmostí je bezplatné připojení k WiFi.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je restaurace Buď Láska, ve které máte příležitost ochutnat speciality ukrajinské kuchyně. Výtečné pokrmy připravují ukrajinské ženy s láskou k tradici i hostům. Na menu najdete tradiční boršč, palačinky s houbami, pohankovou kaši s nakládaným květákem, tvarohové lívance s lesním ovocem a další pochutiny.

Grandhotel Sluchátko ***

Grandhotel Sluchátko ***

8. května 92 , Vranov nad Dyjí
Česká republika

Provozuje společnost:
Bar, který neexistuje s.r.o. IČ: 29362091


732 675 305

recepce@lidizbaru.cz

Check In
od 16:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zdarma
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Vzdálenost od jezera
1,4 km
Zastávka
100 m
Aquapark
12,5 km

Tipy na výlet

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí Tip na výlet

Barokní zámek, který je dnes národní kulturní památkou, naleznete v západní části Národního parku Podyjí. První zmínky o zámku pocházejí již z Kosmovy kroniky (k roku 1100) a má za sebou opravdu bohatou historii, ve které není nouze o četné obléhání ani požár. K zániku hradu nechybělo mnoho - před úplnou zkázou ho zachránila přestavba na barokní zámek v 17. století, která mu vdechla dnešní podobu. Během prohlídky si můžete prohlédnout reprezentační interiéry patřící hraběcímu rodu Althannovců, kteří iniciovali barokní přestavbu. Další prohlídkový okruh vás zavede do soukromých apartmánů šlechty, ale i na hradní věž, do sálu předků či barokní kaple Nejsvětější Trojice z přelomu 17. a 18. století.

Otevírací doba:

  • Duben a říjen: víkendy od 9:00 do 15:00 hodin
  • Květen, červen a září: všední dny (mimo pondělí) od 9:00 do 16:00 hodin
  • Červenec - srpen: všední dny (mimo pondělí) od 9:00 do 17:00 hodin

Vstupné podle zvoleného okruhu:

  • Dospělí: 100 - 200 Kč
  • Studenti a senioři: 80 - 160 Kč
  • Děti do 18 let: 40 - 80 Kč
  • Děti do 6 let: zdarma
Více informací
Vranovská přehrada
Vranovská přehrada
Národní park Podyjí
Národní park Podyjí
Znojmo
Znojmo