Dovolená v Tatrách

Známé pohoří Tatry se rozprostírá na severu Slovenska a jihu Polska a je známé svými přírodními krásami. Tatry jsou ideální k odpočinkové i aktivní dovolené strávené na túrách či v sedlech kol.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Největšími perlami našeho pobytu v ikonickém Hotelu Patria **** byla vynikající polopenze ve Slunečné restauraci, milý a ochotný personál i rozsáhlé wellness centrum se spoustou zákoutí pro odpočinek po náročné turistice. Opomenout nemohu také unikátní polohu ubytování, které se nachází přímo u nádherného Štrbského plesa. Díky tomu je toto místo ideálním výchozím bodem pro turisty i lyžaře.”

Lukáš Fecko
Lukáš Fecko
Vedoucí IT týmu
Ověřeno Travelkingem

“Na Chatu Koliesko se rád vracím, má nezaměnitelnou atmosféru a zajímavou historii. Je to rodinná chata, která se dědí z generace na generaci a v minulosti dokonce vyhořela. V zimě z ní můžete vyjít rovnou v lyžácích a v létě je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Kuchařem je zde samotný pan majitel Kšiňan, který vaří opravdu skvěle. Na Koliesku jsem ochutnal nejlepší pečená žebra v životě. Společně s personálem vytváří pan majitel vřelou rodinnou atmosféru.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu


Rozsáhlé pohoří Tater, rozprostírající se na úctyhodné ploše 738 km², se táhne od středního Slovenska až na východ země a zasahuje i do jižní části Polska. A tak vytváří nádherné oblasti zdobené špičatými horami, ledovcovými jezery a širokými loukami posetými horskými květy. Není divu, že Tatry každoročně lákají tisíce návštěvníků na aktivní dovolenou plnou turistiky a v zimě i lyžování či běžkování.

Kde se ubytovat v Tatrách?

V Tatrách najde ubytování podle svých představ každý. Nachází se zde totiž mnoho útulných penzionů, které si zamilují turisté, kteří tráví celé dny v přírodě a požadují především útulný pokoj a dobrou stravu. Najdete tu i pohodlné hotely ideální pro rodiny s dětmi i luxusní hotely, které se pyšní řadou hvězdiček a často v nich nechybí špičková restaurace či wellness. S výběrem vám pomůže také nálepka „Osobně ověřeno“, kterou od nás dostávají jen skutečně kvalitní ubytovací zařízení.

Letní dovolenou v Tatrách vám může zpříjemnit také půjčení kol na výlety. V zimě zase přijde vhod úschovna lyží, což se hodí zejména pro hotely blízko sjezdovky.

Kam se vydat na výlet v Tatrách?

Za nejvyššími horami se vypravte do Vysokých Tater, kde se do úctyhodné výšky 2 654,4 m n. m. vypíná nejvyšší hora Slovenska - Gerlachovský štít. Kromě množství možností turistiky, fantastických lyžařských středisek a skvělých restaurací zde najdete také Lomnický štít, kam se dá vyvézt lanovkou, Ski muzeum či fantastický Aquacity Poprad.

Zahanbit se nedají ani Nízké Tatry, kde najdete nejnavštěvovanější lyžařské středisko Jasná - Nízké Tatry. V létě si tu zas užijte výstup na Chopok s přechodem na sousední Ďumbier či návštěvu unikátních jeskyní Demänovské doliny.

Východ Slovenska zdobí Belianské Tatry, pro které jsou typické rozsáhlé louky poseté vzácnými květinami. Ty si prohlédnete například ze Stezky korunami stromů - Bachledka či z rozhledny v Bachledovej údolí.

Polské Tatry se zas pyšní titulem nejvyšší hory v sousedním Polsku. Vychutnat si zde můžete jedinečnou horskou architekturu, návštěvu oblíbeného města Zakopane, které je obklopeno hned několika termálními lázněmi i výstup na polskou nejvyšší horu - Rysy (2 499 m n. m.).