Dovolená v Beskydech

Poznejte památky a tradice Valašska. Moravskoslezské Beskydy jsou tím správným místem, kde strávit svoji dovolenou ve dvou i s rodinou. Nechte se okouzlit krajem jedinečné přírody, ale také kulturních tradic a památek. Socha Radegasta už na vás čeká!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Sport Art Centrum Hotel nabízí opravdu skvělé vyžití. Ráda bych se sem někdy vrátila, a to nejen kvůli velkému krytému bazénu a wellness se saunou. Užili jsme si například i multifunkční halu s badmintonem. Personál byl velice ochotný a prostorný pokoj disponoval vším potřebným. Hotel se nachází jen pár minut jízdy od Rožnova pod Radhoštěm a dalších turistických cílů v okolí. Doporučuji navštívit Jurkovičovu rozhlednu a Pustevny.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Beskydy jsou úžasné a Beskydský hotel RELAX také. Na Travelkingu si jej zakoupilo už 10 000 zákazníků a mnozí se sem vracejí opakovaně. Je sice pravda, že hotel není nejmodernější, to mu ale každý (včetně mě) dokáže odpustit, protože vše, od příjezdu až do odjezdu, je prostě výborné.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?V Beskydech se nebudete nudit v žádném ročním období. Malebná oblast rozprostírající se na pomezí Moravy a Slezska vás v létě zláká na cyklovýlety a návštěvu množství památek (nejen) lidové architektury. Během zimy vás zas nadchnou skvělá lyžařská střediska na dosah ruky i možnost úschovy lyží přímo v ubytování.

Jak si vybrat ideální pobyt v Beskydech?

Beskydy nadchnou každého - ať se sem chystáte ve dvojici nebo plánujete rodinnou dovolenou s dětmi, místní hotely a penziony jsou připraveny na všechny návštěvníky. Rodiny potěší Baby Friendly vybavení v podobě dětské postýlky, vysoké židličky či přebalovacího pultu.

Páry bažící po troše relaxace zase nadchne vstup do bazénu nebo vstup do wellness. Nejlepší odpočinek jednoznačně čeká v privátním wellness, kde si pohodu ve vířivce či sauně budete užívat jen vy dva.

Milovníky stoprocentního pohodlí a špičkových služeb zase potěší ubytování plné luxusu. Zahanbit se ale nedají ani hotely a penziony označené jako „Osobně ověřeno“. Ty pro vás osobně ověřili členové Travelking týmu, mají nejlepší hodnocení zákazníků a hosté se sem vždy rádi vracejí.

Co navštívit během dovolené v Beskydech?

Povinnou zastávkou v Beskydech jsou Pustevny nedaleko hory Smrk. Jde o okouzlující dřevěné chaloupky Maměnka a Libušín, které navrhl architekt Dušan Jurkovič inspirovaný lidovou architekturou. Nedaleko nich můžete navštívit i Stezku korunami stromů - Valaška, sochu Radegasta či kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Pokud vás Jurkovičovy stavby okouzlily a chcete z nich vidět více, navštivte také Jurkovičova rozhlednu v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm. Blízko něj se nachází také skanzen Valašské muzeum v přírodě.

Milovníci vážné hudby by zas měli zamířit do obce Hukvaldy, kde se narodil slavný skladatel Leoš Janáček. Prohlédnout si zde můžete hrad Hukvaldy, oboru i památník Lišky Bystroušky, kterou si musíte pohladit pro štěstí.

Inspirovat se můžete také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Beskydech?.

Pokud do Beskyd míříte za zimními sporty, potěší vás množství ski areálů - zamiřte například do Ski areálu Synot - Kyčerka, Soláň či Bílá. Je jich tu však mnooohem víc.