Dovolená v Beskydech

Poznejte památky a tradice Valašska. Moravskoslezské Beskydy jsou tím správným místem, kde strávit svoji dovolenou ve dvou i s rodinou. Nechte se okouzlit krajem jedinečné přírody, ale také kulturních tradic a památek. Socha Radegasta už na vás čeká!

Načítám nabídky...
Recenze zákazníka

“Prostředí hotelu bylo velmi pěkné a ze služeb jsme obdrželi vše, co bylo na kupónu uvedeno. Wellness bylo vynikající a strava chutná, neměli jsme co vytknout. I personál hotelu byl vstřícný a ochotný. Určitě doporučujeme udělat si pěkný výlet na Soláň. ”

5/5
(Vladimír W. - Česko Česko)


V Beskydech se nebudete nudit v žádném ročním období. Malebná oblast rozprostírající se na pomezí Moravy a Slezska vás v létě zláká na cyklovýlety a návštěvu množství památek (nejen) lidové architektury. Během zimy vás zas nadchnou skvělá lyžařská střediska na dosah ruky i možnost úschovy lyží přímo v ubytování.

Jak si vybrat ideální pobyt v Beskydech?

Beskydy nadchnou každého - ať se sem chystáte ve dvojici nebo plánujete rodinnou dovolenou s dětmi, místní hotely a penziony jsou připraveny na všechny návštěvníky. Rodiny potěší Baby Friendly vybavení v podobě dětské postýlky, vysoké židličky či přebalovacího pultu.

Páry bažící po troše relaxace zase nadchne vstup do bazénu nebo vstup do wellness. Nejlepší odpočinek jednoznačně čeká v privátním wellness, kde si pohodu ve vířivce či sauně budete užívat jen vy dva.

Milovníky stoprocentního pohodlí a špičkových služeb zase potěší ubytování plné luxusu. Zahanbit se ale nedají ani hotely a penziony označené jako „Osobně ověřeno“. Ty pro vás osobně ověřili členové Travelking týmu, mají nejlepší hodnocení zákazníků a hosté se sem vždy rádi vracejí.

Co navštívit během dovolené v Beskydech?

Povinnou zastávkou v Beskydech jsou Pustevny nedaleko hory Smrk. Jde o okouzlující dřevěné chaloupky Maměnka a Libušín, které navrhl architekt Dušan Jurkovič inspirovaný lidovou architekturou. Nedaleko nich můžete navštívit i Stezku korunami stromů - Valaška, sochu Radegasta či kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Pokud vás Jurkovičovy stavby okouzlily a chcete z nich vidět více, navštivte také Jurkovičova rozhlednu v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm. Blízko něj se nachází také skanzen Valašské muzeum v přírodě.

Milovníci vážné hudby by zas měli zamířit do obce Hukvaldy, kde se narodil slavný skladatel Leoš Janáček. Prohlédnout si zde můžete hrad Hukvaldy, oboru i památník Lišky Bystroušky, kterou si musíte pohladit pro štěstí.

Inspirovat se můžete také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Beskydech?.

Pokud do Beskyd míříte za zimními sporty, potěší vás množství ski areálů - zamiřte například do Ski areálu Synot - Kyčerka, Soláň či Bílá. Je jich tu však mnooohem víc.