Dovolená v Alpách

Proč na dovolenou do Alp? Nalákat vás může krásná příroda, malebná městečka uprostřed horských štítů i alpské lyžování. S Travelkingem se podíváte do rakouských a italských Alp, ubytování většinou zahrnuje snídani nebo polopenzi a výhodu v podobě vstupu do bazénu nebo regionální karty apod.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě v něm koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale zato nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i samotné okolí je velmi krásné a není zde nouze o výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Na pobytu jsme byli moc spokojení. Extra nás potěšil osobní přístup hotelu, když jsme přijeli na ubytování pozdě večer a na pokojích nás, navzdory promeškané večeři, čekala obložená studená mísa. Hotel má perfektní polohu, a tak jsme zvládli navštívit Hallstatt, ledovec Dachstein i okolní jezera.”

Zuzana Marečková
Zuzana Marečková
Marketingový tým


Kam v létě v Alpách? Můžete zdolávat hory nebo vyhledat přírodní a kulturní zajímavosti. Za pozornost stojí oblast tzv. Solné komory, kde se nachází více než 20 ledovcových jezer, např. Halštatské jezero, Grundlsee nebo Mondsee. Část Solné komory byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Alpy jsou plné krásných vodopádů, největší z nich jsou Krimmelské vodopády a další můžete spatřit třeba v Lichtenštejnské soutěsce, což je jedna z nejdelších a nejhlubších roklí v Alpách.

Pro děti je v rakouských Alpách připravena řada zábavních parků s provazovými atrakcemi a celá rodina ocení koupání v přírodních koupalištích uprostřed čisté přírody.

Relaxace v Alpách

Do Alp vyrazte také za odpočinkem. Můžete si vybrat wellness pobyt v Alpách a v ceně balíčku získáte vstup do bazénu, sauny či vířivky, nebo dokonce masáž. Relaxace s výhledem na zasněžené hory, to zní přece skvěle!

Za wellness zážitkem můžete během dovolené také vyrazit sami, v Alpách se totiž nachází několik oblíbených termálních lázní. Přímo u lyžařského střediska Flachau najdete Termální lázně Amadé, k oblíbeným patří také Termální lázně Bad Ischl nebo Terme di Comano v Itálii.

To nejlepší lyžování jedině v Alpách

Stovky kilometrů sjezdovek ve velkých ski areálech, lyžování na ledovci a freestyle snowparky, to je zima v Alpách. U nás najdete pobyty přímo u sjezdovky, se skibusem zdarma nebo se slevou na skipas. Ze všeho nejlepší je spojit lyžování s wellness a užít si tu nejlepší dovolenou na horách.

Kde si nejlépe zalyžujete? V Rakousku jsou vyhlášené oblasti Kaprun, Tauplitz, Flachau, Ramsau či Dachstein West. Itálii kralují Dolomity Superski a mezi další nejnavštěvovanější střediska patří Val di Fiemme, Val di Fassa, Marrilleva/Folgarida nebo Monte Bondone.

Alpy jsou vhodné místo na lyžování i pro rodiny s dětmi. Například v Ramsau am Dachstein - Rittisbergu, Zillertalské aréně, ale i v mnoha dalším ski areálech čekají na děti zábavné lyžařské školy a skiparky. Nebo vyrazte do Dolomitů. V Paganella Ski v Itálii disponují českou lyžařskou školou a všeobecně nejlepší podmínky pro děti nabízí ski areály v Trentinu.

TIP: Pokud je pro vás jazyková bariéra nepřekonatelná, pomůžeme vám. V naší nabídce ubytování v Alpách najdete hotely s česky nebo slovensky mluvícím personálem, takže komunikace bude rázem snazší.