Dovolená v Alpách

Proč na dovolenou do Alp? Nalákat vás může krásná příroda, malebná městečka uprostřed horských štítů i alpské lyžování. S Travelkingem se podíváte do rakouských a italských Alp, ubytování většinou zahrnuje snídani nebo polopenzi a výhodu v podobě vstupu do bazénu nebo regionální karty apod.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Z pobytu jsme byli opravdu nadšení. Atmosféra lázeňského Bad Gasteinu ve spojení s okolními horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí i náročnější klientelu. Každý den jsme se těšili na bohaté snídaně a velmi chutné večeře. Nesmím zapomenou ani na wellness, kde jsme si každý den odpočinuli. Lokalita je ideální pro nejrůznější výlety do okolí, ať už v zimě či v létě. Věřím, že i kdyby nám nevyšlo počasí, tak si pobyt díky termálnímu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedoucí marketingového týmu
Ověřeno Travelkingem

“Rakouské alpy jsou nádherné a Hotel Sonnhof Rauris je ideálním místem pro jejich objevování. Leží jen 30 minut od města a jezera Zell am See a rekreačního střediska Kaprun. Hotel je naprosto dostačující k přespání v čistém pokoji, odpočinku po výletech a načerpání energie při jídle. Pouze od wellness toho moc nečekejte. Personál byl velmi příjemný a pozitivně nás překvapil i online check in. Oceňuji také možnost parkování přímo u hotelu a nádherný výhled z balkonu.”

Jiří Homola
Jiří Homola
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Kam v létě v Alpách? Můžete zdolávat hory nebo vyhledat přírodní a kulturní zajímavosti. Za pozornost stojí oblast tzv. Solné komory, kde se nachází více než 20 ledovcových jezer, např. Halštatské jezero, Grundlsee nebo Mondsee. Část Solné komory byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Alpy jsou plné krásných vodopádů, největší z nich jsou Krimmelské vodopády a další můžete spatřit třeba v Lichtenštejnské soutěsce, což je jedna z nejdelších a nejhlubších roklí v Alpách.

Pro děti je v rakouských Alpách připravena řada zábavních parků s provazovými atrakcemi a celá rodina ocení koupání v přírodních koupalištích uprostřed čisté přírody.

Relaxace v Alpách

Do Alp vyrazte také za odpočinkem. Můžete si vybrat wellness pobyt v Alpách a v ceně balíčku získáte vstup do bazénu, sauny či vířivky, nebo dokonce masáž. Relaxace s výhledem na zasněžené hory, to zní přece skvěle!

Za wellness zážitkem můžete během dovolené také vyrazit sami, v Alpách se totiž nachází několik oblíbených termálních lázní. Přímo u lyžařského střediska Flachau najdete Termální lázně Amadé, k oblíbeným patří také Termální lázně Bad Ischl nebo Terme di Comano v Itálii.

To nejlepší lyžování jedině v Alpách

Stovky kilometrů sjezdovek ve velkých ski areálech, lyžování na ledovci a freestyle snowparky, to je zima v Alpách. U nás najdete pobyty přímo u sjezdovky, se skibusem zdarma nebo se slevou na skipas. Ze všeho nejlepší je spojit lyžování s wellness a užít si tu nejlepší dovolenou na horách.

Kde si nejlépe zalyžujete? V Rakousku jsou vyhlášené oblasti Kaprun, Tauplitz, Flachau, Ramsau či Dachstein West. Itálii kralují Dolomity Superski a mezi další nejnavštěvovanější střediska patří Val di Fiemme, Val di Fassa, Marrilleva/Folgarida nebo Monte Bondone.

Alpy jsou vhodné místo na lyžování i pro rodiny s dětmi. Například v Ramsau am Dachstein - Rittisbergu, Zillertalské aréně, ale i v mnoha dalším ski areálech čekají na děti zábavné lyžařské školy a skiparky. Nebo vyrazte do Dolomitů. V Paganella Ski v Itálii disponují českou lyžařskou školou a všeobecně nejlepší podmínky pro děti nabízí ski areály v Trentinu.

TIP: Pokud je pro vás jazyková bariéra nepřekonatelná, pomůžeme vám. V naší nabídce ubytování v Alpách najdete hotely s česky nebo slovensky mluvícím personálem, takže komunikace bude rázem snazší.