Dovolená v Toskánsku

Toskánsko se řadí k nejkrásnějším italským provinciím, pro kterou jsou typické kopce pokryté vinicemi a nádherná krajina, do níž jsou zasazeny středověké hrady a je ideálním místem k odpočinku.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na pobyt i cestu do Hotelu Borgo I Tre Baroni vzpomínám opravdu velice rád. Byla to moje první velká cesta po Itálii a první seznámení se s Toskánskem. Po zdolání kopce a serpentin se člověk ocitne v nádherné toskánské vesničce a stylově zařízeném hotelu. Čas můžete trávit u bazénu se sklenkou vína, nebo se vydat do Florencie, která je v pohodlné dojezdové vzdálenosti. S klidným srdcem mohu všem doporučit.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu
Ověřeno Travelkingem

“Z Toskánska jsme byli všichni nadšeni a rozhodně se sem ještě vrátíme. Hotelu Il Colombaio nabízí ubytování v klasickém toskánském stylu, navíc je u něj velký bazén, děti zase nadchly želvy. Nachází se v pohodové a romantické vesničce Castellina in Chianti, která je obklopena vinicemi a plná fantastických restaurací i kaváren. Navíc to je odtud kousek do skvostných měst jako je Siena a Florencie.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Toskánsko je bezpochyby jednou z nejkrásnějších oblastí Itálie, a tak se mezi turisty těší mimořádné oblibě. Region ležící ve střední Itálii nabízí města plná památek, rozsáhlé vinice a olivové háje a také stovky kilometrů dlouhé pobřeží s písečnými plážemi a ostrovy. Ať už se do Itálie chystáte za přírodou, památkami, k moři nebo za vynikající místní kuchyní, právě v Toskánsku si užijete dokonalou dovolenou.

Objevte krásy Toskánska všemi smysly

Itálie je země jako stvořená pro letní dovolenou. Mezi turisticky nejoblíbenější oblasti patří malebné Toskánsko. Mírné kopce vinářské oblasti Chianti vás zlákají nejen na romantické procházky vinicemi, ale také na ochutnávku znamenitého místnáho vína. Ve městě Florencie, kolébce renesance, zase můžete objevovat památky a umělecké poklady světového významu. Nebo dáte přednost návštěvě měst Pisa, Siena nebo Montepulciano? K dovolené bezpochyby patří také ochutnávání té nejlepší pizzy či těstovin v širokém okolí. A nezapomeňte ani na vyhlášenou italskou kávu!

Dovolená u moře i ve vnitrozemí

Toskánsko je ovšem ideální také pro pobyt u moře. Západní část regionu patří širokým plážím s bílým pískem. I zde naleznete ve starodávných městech mnoho architektonických skvostů. Pokud ale přece dáte přednost pobytu ve vnitrozemí, zarezervujte si ubytování s bazénem, abyste o letní dovádění u vody nepřišli.