Dovolená na severní Moravě

Objevte historickou Olomouc, Ostravu nebo Šumperk, navštivte hrad Bouzov a vyrazte zdolat Jeseníky - zkrátka si užijte dovolenou na severní Moravě, kde vás čekají aktivní i relaxační pobyty.

Načítám nabídky...
Věděli jste, že...

Hotel Šipka stojí přímo na náměstí ve Štramberku už přes 100 let. V listopadu 2019 ho převzali velice milí mladí lidé. A i když věděli, že to nebude snadné - hotel a restaurace měli z dob bývalých majitelů nehezké recenze, rozhodli se hotel zachránit. Bohužel rok 2020 majitelům moc nepřál. I tak neztratili naději, těší se krásným recenzím a oblibě hostů. Tip: Paní majitelka pro hosty připravuje domácí francouzské palačinky, určitě je vyzkoušejte.Severní Morava vás nadchne pestrostí různých druhů krajiny i památek. Za hlubokými lesy a kopci se vydejte do Beskyd nebo stejně okouzlujících Jeseníků, svými industriálními památkami vážícími se k důlnímu charakteru města zas zamiřte do Ostravy. Dovolenou vám zpříjemní desítky možností výletních cílů a řada turistických tras, v zimě i lyžování, které můžete kombinovat s relaxací ve wellness nebo lázních.

Jak si vybrat pobyt na severní Moravě?

Pobyt na severní Moravě si díky nespočtu možností turistiky, cyklistiky a v zimě i lyžařským střediskům užije skutečně každý. Líbit se vám bude na rodinné dovolené s dětmi, ale i v případě, že patříte mezi opravdové milovníky pohodlí a luxusu. Zárukou kvalitního ubytování je naše označení "Osobně ověřeno".

Na severní Moravu se můžete vydat i toužíte-li po odpočinku v lázních. Nacházejí se zde totiž slavné Priessnitzovy lázně zaměřené na léčbu kardiovaskulárního systému a dýchacích cest. Dopřát si můžete oblíbené procedury.

Mnohé hotely a penziony se pyšní vlastním wellness centrem, do kterého budete mít vstup v ceně. Nechybí v nich bazén, relaxovat ale budete moci také ve vířivce či sauně. Specialitou některých ubytovacích zařízení jsou pivní lázně, kde si kromě relaxace vychutnáte i džbánek piva.

Kam se vydat na výlet na severní Moravě?

Všechny své přírodní krásy vám během turistiky s radostí odhalí místní chráněné oblasti. V CHKO Beskydy na vás čeká zdolání Lysé hory (1 324 m n. m.) a objevování památek v okolí hory Radhošť. Nad CHKO Jeseníky se zas tyčí vrch Praděd (1 491 m n. m.) či známá Karlova Studánka.

Svou malebností vás okouzlí město Štramberk s dominantou v podobě věže Štramberská Trúba. Ochutnat zde musíte místní specialitu - sladké štramberské uši z perníku.

Městu Olomouc kraluje barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, který je od roku 2001 zapsán mezi památky UNESCO. Za prohlídku stojí také hrad, radnice s orlojem či zoologická zahrada.

Třetí největší město v Česku, Ostrava, je spojováno hlavně s hornickou činností. Díky ní si ve městě můžete prohlédnout nejrůznější technické památky, areál Dolních Vítkovic, důlní muzeum Landek Park či haldu Ema, ze které si vychutnáte fascinující výhledy do okolí.

Inspirovat se můžete také naším článkem Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Beskydech?.