Pobyt v Brně

Vydejte se do moravské metropole, do Brna. Užijete si zde architekturu, kavárny i nespočet hospůdek. Uvidíte, že druhé největší město má opravdu co nabídnout.

Načítám nabídky...


Druhé největší město České republiky láká návštěvníky na mnoho nádherných míst včetně památky UNESCO i pohodovou jihomoravskou atmosféru. V Brně se nachází řada vyhlášených restaurací, barů a hospůdek, kde ochutnáte speciality z celého světa i vynikající místní víno. Díky své poloze je metropole jižní Moravy navíc ideální také na víkendové pobyty.

Co si prohlédnout během návštěvy Brna?

Každý správný výlet do Brna začíná v centru na náměstí Svobody. Právě na „Svoboďáku“ uvidíte vedle sebe jedinečné budovy různých stylů od renesance přes funkcionalismus až po modernu. Celému prostoru vévodí netradiční Časostroj z černé žuly, který svým tvarem stále vzbuzuje značné vášně. Pak zamiřte na nedaleký Zelný trh s tradičním jarmarkem, od kterého je to už jen pár kroků ke katedrále sv. Petra a Pavla či na ikonický hrad Špilberk.

Za přírodou se vypravte k Brněnské přehradě, které místní neřeknou jinak než „Prýgl“. Přímo nad přehradou se tyčí hrad Veveří, ke kterému se dostanete buď pěšky či na kole po upravených březích, nebo můžete k dopravě využít plavbu parníkem. V létě je přehrada oblíbeným místem pro (nejen) vodní sporty. V zimě, když je led dostatečně pevný, se vodní plocha mění na přírodní kluziště. Pokud toužíte po ubytování v klidné části Brna, zamiřte právě sem, kde se nachází mnoho hotelů nabízejících příjemný pobyt u vody.

Líbit se tu bude také dětem, které můžete vzít do Brna na rodinnou dovolenou. Zvláště pro milovníky zvířátek je v Brně Zoologická zahrada nebo Lamacentrum v kamenolomu Hády. Za zábavou a novými vědomostmi se s dětmi vydejte do vědeckého parku Vida! science centrum. Se svou drahou polovičkou si po dni plném zážitků dopřejte zasloužený odpočinek ve wellness centru – a to nejlépe přímo ve vašem ubytováni. Necháte se zlákat?