Pobyt v Brně

Vydejte se do moravské metropole, do Brna. Užijete si zde architekturu, kavárny i nespočet hospůdek. Uvidíte, že druhé největší město má opravdu co nabídnout.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Rakovec splnil naše očekávání. Hotel je umístěný v klidné lokalitě u brněnské přehrady, která nabízí spoustu aktivit. Nesmírně jsme si užili hlavně vstup do wellness, příjemně nás překvapila jeho úroveň, prostor byl moderní a čistý. Snídaně byly velmi chutné a pravidelně doplňované. Také hotelový personál byl po celou dobu pobytu milý a příjemný, takže služby hotelu při nejbližší cestě do Brna opět rádi využijeme.”

Lenka Lávová
Lenka Lávová
Zákaznická podpora


Druhé největší město České republiky láká návštěvníky na mnoho nádherných míst včetně památky UNESCO i pohodovou jihomoravskou atmosféru. V Brně se nachází řada vyhlášených restaurací, barů a hospůdek, kde ochutnáte speciality z celého světa i vynikající místní víno. Díky své poloze je metropole jižní Moravy navíc ideální také na víkendové pobyty.

Co si prohlédnout během návštěvy Brna?

Každý správný výlet do Brna začíná v centru na náměstí Svobody. Právě na „Svoboďáku“ uvidíte vedle sebe jedinečné budovy různých stylů od renesance přes funkcionalismus až po modernu. Celému prostoru vévodí netradiční Časostroj z černé žuly, který svým tvarem stále vzbuzuje značné vášně. Pak zamiřte na nedaleký Zelný trh s tradičním jarmarkem, od kterého je to už jen pár kroků ke katedrále sv. Petra a Pavla či na ikonický hrad Špilberk.

Za přírodou se vypravte k Brněnské přehradě, které místní neřeknou jinak než „Prýgl“. Přímo nad přehradou se tyčí hrad Veveří, ke kterému se dostanete buď pěšky či na kole po upravených březích, nebo můžete k dopravě využít plavbu parníkem. V létě je přehrada oblíbeným místem pro (nejen) vodní sporty. V zimě, když je led dostatečně pevný, se vodní plocha mění na přírodní kluziště. Pokud toužíte po ubytování v klidné části Brna, zamiřte právě sem, kde se nachází mnoho hotelů nabízejících příjemný pobyt u vody.

Líbit se tu bude také dětem, které můžete vzít do Brna na rodinnou dovolenou. Zvláště pro milovníky zvířátek je v Brně Zoologická zahrada nebo Lamacentrum v kamenolomu Hády. Za zábavou a novými vědomostmi se s dětmi vydejte do vědeckého parku Vida! science centrum. Se svou drahou polovičkou si po dni plném zážitků dopřejte zasloužený odpočinek ve wellness centru – a to nejlépe přímo ve vašem ubytováni. Necháte se zlákat?