Dovolená v Krkonoších

Slunce vychází a nejvyšší české vrcholy se majestátně tyčí nad známými horskými středisky. Vy si užíváte skvělé ubytování v Krkonoších s polopenzí a přemýšlíte, jestli dnešní den bude patřit turistice, lyžování nebo relaxaci ve wellness.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel nás naprosto okouzlil a všechno bylo na jedničku. Personál byl velmi milý a vždy nám s čímkoliv ochotně poradil. Pokoj byl dostatečně velký s velmi pohodlnou postelí, krásnou čistou koupelnou a županem i pantoflemi. Dobu strávenou ve wellness jsme si užili. Byli jsme tam téměř sami, takže jsme měli bazén i vířivku jen pro sebe. Pokud bych měla jednu věc opravdu vyzdvihnout, tak je to strava. Naprosto překonala mé očekávání. V okolí je spousta možností výletů – určitě doporučuji vyjet lanovkou na Medvědín.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Pension Relax je ideálním ubytováním při návštěvě Krkonoš. Cítili jsme se zde velmi dobře. Pokoj byl pohodlně zařízený a čistý, strava vynikající a personál moc milý. Navíc je tu možnost relaxace ve formě privátního wellness s vířivkou a saunou, kde jsme si po celodenním výletu na Sněžku skvěle odpočinuli. Stihli jsme i pár výletů, ale určitě doporučuji delší pobyt, protože aktivit je v okolí opravdu mnoho.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Krkonoše - to jsou hlavně stovky kilometrů značených turistických stezek vedoucích nedotčenou přírodou a v zimě ráj lyžování, snowboardingu i běžkování. Aktivní dovolenou vám zpestří návštěva známých horských chat, nespočtu adrenalinových parků a hlavně ochutnávka místních specialit.

Jak si vybrat nejlepší ubytování v Krkonoších?

Ať už se na návštěvu nejvyšších českých hor chystáte s rodinou nebo ve dvojici, vždy je dobré mít během dovolené postaráno o stravování. Pokud toužíte prožít pobyt aktivně, určitě vám přijde vhod posílit se každé ráno vydatnou snídaní. Při pobytu s polopenzí se navíc můžete každý den vracet z výletů přímo k teplé a vydatné večeři.

Kromě turistiky se v Krkonoších můžete oddávat také dalšímu oblíbenému sportu - cyklistice. Vyberte si hotel s možností úschovy kol, nebo přímo s půjčením kol a probrázděte zdejší skvěle značené cyklostezky.

V zimě jsou zase Krkonoše velmi oblíbené díky lyžařským střediskům. Perfektně upravené sjezdovky a moderní vleky místních středisek se dnes mohou srovnávat s nejlepšími středisky v Evropě. A se skvělou úpravou, délkou ani krásou nelze opomenout ani zdejší běžkařské trasy vedoucí podmanivou přírodou.

Po dni stráveném stoupáním na vrcholky hor, výlety a lyžováním není nic lepšího, než si po návratu do hotelu skvěle odpočinout. Nejlepší je proto navštívit hotelové wellness centrum a oddat se relaxu ve vířivce, sauně či při masáži.

Kam vyrazit na nejlepší dovolenou v Krkonoších?

Centrem kultury a sportu je jednoznačně Harrachov. Kromě četných kvalitních ubytovacích zařízení a lyžařských středisek zde naleznete také Ski muzeum a Hornické muzeum, bobovou dráhu dlouhou 1 kilometr a také můstky pro skokany na lyžích, kde se pravidelně pořádají soutěže ve skocích.

Dalším oblíbeným cílem turistů je v NP Krkonoše Špindlerův Mlýn. Narazíte zde nejen na výborné restaurace a bary, ale také známé ski areály, Muzeum Lega i aquapark.

Pokud máte v plánu vystoupat na nejvyšší českou horu Sněžku (1 603 m n. m.), zamiřte nejprve do Pece pod Sněžkou, odkud vede na vrchol hory turistická trasa. Na Sněžce si pak vychutnejte panoramatické výhledy na české i polské hory a pošlete pohlednici z nejvýše položené pobočky České pošty.

Inspiraci můžete hledat také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Krkonoších?.