Dovolená v Krkonoších

Slunce vychází a nejvyšší české vrcholy se majestátně tyčí nad známými horskými středisky. Vy si užíváte skvělé ubytování v Krkonoších s polopenzí a přemýšlíte, jestli dnešní den bude patřit turistice, lyžování nebo relaxaci ve wellness.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel nás naprosto okouzlil a všechno bylo na jedničku. Personál byl velmi milý a vždy nám s čímkoliv ochotně poradil. Pokoj byl dostatečně velký s velmi pohodlnou postelí, krásnou čistou koupelnou a županem i pantoflemi. Dobu strávenou ve wellness jsme si užili. Byli jsme tam téměř sami, takže jsme měli bazén i vířivku jen pro sebe. Pokud bych měla jednu věc opravdu vyzdvihnout, tak je to strava. Naprosto překonala mé očekávání. V okolí je spousta možností výletů – určitě doporučuji vyjet lanovkou na Medvědín.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora


Krkonoše - to jsou hlavně stovky kilometrů značených turistických stezek vedoucích nedotčenou přírodou a v zimě ráj lyžování, snowboardingu i běžkování. Aktivní dovolenou vám zpestří návštěva známých horských chat, nespočtu adrenalinových parků a hlavně ochutnávka místních specialit.

Jak si vybrat nejlepší ubytování v Krkonoších?

Ať už se na návštěvu nejvyšších českých hor chystáte s rodinou nebo ve dvojici, vždy je dobré mít během dovolené postaráno o stravování. Pokud toužíte prožít pobyt aktivně, určitě vám přijde vhod posílit se každé ráno vydatnou snídaní. Při pobytu s polopenzí se navíc můžete každý den vracet z výletů přímo k teplé a vydatné večeři.

Kromě turistiky se v Krkonoších můžete oddávat také dalšímu oblíbenému sportu - cyklistice. Vyberte si hotel s možností úschovy kol, nebo přímo s půjčením kol a probrázděte zdejší skvěle značené cyklostezky.

V zimě jsou zase Krkonoše velmi oblíbené díky lyžařským střediskům. Perfektně upravené sjezdovky a moderní vleky místních středisek se dnes mohou srovnávat s nejlepšími středisky v Evropě. A se skvělou úpravou, délkou ani krásou nelze opomenout ani zdejší běžkařské trasy vedoucí podmanivou přírodou.

Po dni stráveném stoupáním na vrcholky hor, výlety a lyžováním není nic lepšího, než si po návratu do hotelu skvěle odpočinout. Nejlepší je proto navštívit hotelové wellness centrum a oddat se relaxu ve vířivce, sauně či při masáži.

Kam vyrazit na nejlepší dovolenou v Krkonoších?

Centrem kultury a sportu je jednoznačně Harrachov. Kromě četných kvalitních ubytovacích zařízení a lyžařských středisek zde naleznete také Ski muzeum a Hornické muzeum, bobovou dráhu dlouhou 1 kilometr a také můstky pro skokany na lyžích, kde se pravidelně pořádají soutěže ve skocích.

Dalším oblíbeným cílem turistů je v NP Krkonoše Špindlerův Mlýn. Narazíte zde nejen na výborné restaurace a bary, ale také známé ski areály, Muzeum Lega i aquapark.

Pokud máte v plánu vystoupat na nejvyšší českou horu Sněžku (1 603 m n. m.), zamiřte nejprve do Pece pod Sněžkou, odkud vede na vrchol hory turistická trasa. Na Sněžce si pak vychutnejte panoramatické výhledy na české i polské hory a pošlete pohlednici z nejvýše položené pobočky České pošty.

Inspiraci můžete hledat také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu v Krkonoších?.