Dovolená v Táboře

Město Tábor znají mnozí pro jeho bohatou historii spojenou s husitským hnutím. Dozvěte se o ní více a načerpejte atmosféru dávných dob při procházce zachovaným historickým jádrem města se sítí uliček v gotickém stylu. Přivedou vás ke Staré radnici obklopené městskými domy, ke kašně i renesanční Vodárenské věži. Vydejte se také do zoologické zahrady nebo k nejstarší vodní nádrži ve střední Evropě - Jordánu.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Romantik Eleonora předčil naše očekávání. Příjemná romantická atmosféra a úchvatný výhled na řeku a panorama města Tábor provázely celý náš pobyt. Prostory hotelu jsou čisté a do detailu vyladěné. Na bohatých bufetových snídaních podávaných v zimní zahradě jsme si opravdu pochutnali, domácí večeře nás také zasytili. Užili jsme si procházky historickým městem i přírodou v okolí hotelu a po nich si dopřáli relaxační konopnou koupel se svíčkami přímo na pokoji.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznická podpora

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Tábor je historické město v jižních Čechách, jehož minulost je úzce spjata s husity. Právě proto si zde můžete prohlédnout dochované historické památky a zajímavosti, ale také řadu atrakcí.

K městu husitů dnes patří nespočet skvělých restaurací, památek a lákadel

Město Tábor si svůj historický ráz zachovalo dodnes, a tak si zde můžete vychutnat romantické procházky gotickým jádrem s domy zdobenými štíty. Upoutá vás zde stará radnice ze 16. století, ve které se nachází Muzeum husitství s podzemními prostory. Za prohlídku zde stojí také renesanční vodárenská věž a nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě - Jordán, která má své rameno jen pár kroků od historického centra. Procházku s vaší láskou zakončete romantikou přímo na ubytování - dopřát si můžete večeři ve dvou, odpočinek ve wellness nebo zážitkovou pivní koupel.

Zbyl vám v Táboře ještě čas? Tak to se vydejte na návštěvu místní Zoologické zahrady s více než 300 zvířaty nebo k vodopádu na přehradě Jordán. Milovníky sladkého a děti nadchne Muzeum čokolády a marcipánu, s vašimi nejmenšími se pak vydejte také do Muzea lega. V Táboře se tak nebudete nudit ani minutu.