Dovolená v Jindřichově Hradci

Během výletů v jižních Čechách byste rozhodně neměli vynechat okouzlující město Jindřichův Hradec. Historické jádro města i okolí rybníka Vajgar jsou jako stvořené na procházky. A jaké památky nesmíte vynechat? Určitě se v tu vyplatí navštívit hrad a zámek Jindřichův Hradec, které tvoří jeden z nejrozsáhlejších památkových komplexů v Česku. Dalšími výjimečnými místy jsou kostel Nanebevzetí Panny Marie či kostel Jana Křtitele. Skutečný unikát světového významu pak najdete v Muzeu Jindřichohradecka, kde se nacházejí slavné Krýzovy jesličky. Jedná se o největší lidový mechanický betlém na světě, zapsaný také v Guinnessově knize rekordů.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?



Jindřichův Hradec je malebné historické městečko v jižních Čechách, které se může pyšnit bohatou historickou atmosférou. Vždyť je jedno z nejstarších měst v České republice! Proč ještě se vydat do Jindřichova Hradce?

Zámky i rybníky

I pokud se rozhodnete zůstat výhradně v Jindřichově Hradci, určitě si vyhraďte na pobyt zde alespoň 3 dny nebo celý víkend. Procházet se přírodou můžete můžete podél řeky Nežárky a u rybníku Vajgar, za historií se vydejte do centra města. Najdete zde totiž nádherný zámek Jindřichův Hradec, který je jedním z největších zámků v České republice. Jeho architektura zahrnuje různé styly, jako jsou gotika, renesance a baroko. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem, který je také ideální pro procházky a odpočinek. Milovníkům historie by neměla uniknout ani úchvatná renesanční stavba Rondel nebo muzeum Jindřichohradecka se slavnými Krýzovými jesličkami. Další zajímavosti z Jindřichova Hradce jsou nepochybně zámecký mlýn a dvě železnice mířící do Nové Bystřice a Obrataně.

Blízké okolí také stojí za prozkoumání

Pokud jste ochotní opustit brány Jindřichova Hradce, doporučujeme navštívit Třeboňsko, chráněnou krajinnou oblast plnou rybníků a krásné přírody, Český Krumlov, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo třeba Českou Kanadu, což je národní park s mnoha přírodními krásami se skvělými možnosti pro turistiku, cyklistiku a relaxaci v klidné atmosféře.

Doporučujeme si najít ubytování s půjčením kol, abyste tak mohli poznávat krásy jižních Čech bez omezení a navíc dělali něco pro své zdraví. Můžete si tak dojet třeba až na pohádkový zámek Červená Lhota.