Dovolená v Sasku

Přes 4000 kulturních míst, 2 památky UNESCO a 7 krásných regionů – to je Sasko v kostce. Hlavní lákadla této spolkové země, jako jsou města Drážďany nebo Lipsko, vám nemusíme představovat. Věděli jste ale, že do Saska můžete vyrazit i za horskou turistikou, léčivými prameny a světově proslulými památkami? Vyberte si pobyt v Sasku a objevte všechny jeho krásy.

Načítám nabídky...


Sasko patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím v Německu. Není se čemu divit, nabízí totiž něco pro každého. Na fanoušky turistiky čeká několik nádherných tras vedoucích skrz rozmanité pohoří a na milovníky historie přes 1000 hradů, zámků, zahrad nebo sídel, které vypráví příběhy o slavné minulosti této spolkové země. Sasko máme navíc hned za humny, a tak by byla škoda jej nenavštívit.

Objevte poklady nejoblíbenějšího regionu Německa

Přírodní klenoty: Dechberoucí skalní útvary, řada stezek pro turisty, ale i mnoho cyklostezek podél Labe. To vše nabízí Saské Švýcarsko. Krásná jezera a ráj vodních sportů najdete na východě, v Horních Lužicích. Během toulek po Sasku byste neměli vynechat největší anglický park ve střední Evropě, park Muskau, který je zapsaný na seznamu UNESCO. K pěší turistice, ale i jízdě na horských kolech zvou turisty rovněž Krušné hory.

Hrady a zámky: Sasko je domovem více než 50zámků, které jsou ukázkou nejrůznějších slohů. Vydejte se na cestu do minulosti, do období baroka, gotiky nebo renesance. Nejvýznamnější saskou památkou je Rezidenční zámek v Drážďanech, v němž sídlí několik muzeí i galerií. Fanoušci historických staveb by si neměli nechat ujít návštěvu zámku Albrechtsburg nebo pohádkového zámku Moritzburg.

Wellness: Na své si přijdou i ti, kdo hledají odpočinek v lázních. Termální nebo minerální prameny, léčivé slatiny a krásné prostředí uprostřed poklidné přírody. V Sasku se nachází mnoho lázeňských domů s pestrou nabídkou prvotřídních služeb. Velké oblibě se těší lázně v Krušných horách nebo Bad Brambach ve Fojtsku, které se pyšní nejsilnějším radonovým minerálním léčivým pramenem na světě, navíc leží přímo na hranici s Českem, a tak za relaxací nemusíte cestovat daleko.