Dovolená v historické Lehnici

Poznejte romantické historické město Lehnice, které leží v jihozápadním Polsku. Všem objevitelům udělá radost množství starobylých památek. Prohlédnout si tu můžete třeba osobitý Piastovský hrad s bohatou knihovnou nebo katedrálu Petra a Pavla ze 14. století. Co nabídnout má i nádherné okolí, které vybízí k pěší turistice i výletům na kole. Vyberte si pobyt v Lehnici a užijte si pestrou dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pokud si rádi na dovolené užíváte odpočinku ve wellness, zábavu do brzkých ranních hodin a návštěvu památek, pobyt ve 4* Hotelu Gwarna je pro vás jako dělaný. Polské město Lehnice, kde se hotel nachází, nepatří k těm největším, ale má co nabídnout. My jsme si tu nejvíce užili oddych v bazéně, parádní orientální masáže a velmi příjemné prostředí na střešní pláži s barem. Bohaté snídaně a pokoj vybavený s citem pro detail dovedly pobyt k dokonalosti.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Polské dolnoslezské město Lehnice je jako stvořené pro výlet za historií. Vydejte se poznat krásy tohoto malebného městečka i vy. Budete tu žasnout nad dochovanými památkami a zajímavou architekturou, pochutnáte si ale také na tradičních polských dobrotách a odpočinete si v Městském parku.

Hurá do Lehnice – pobyt v obležení krásných historických budov

Historie Lehnice sahá až na počátek 12. století, a tak je třetí největší město Dolního Slezska ideální volbou pro všechny obdivovatele minulosti. Na toulkách městem vás nadchnout krásné měšťanské domy na historickém Rynku, kterému dominuje Stará radnice. Už z dálky uvidíte majestátní katedrálu Petra a Pavla, jež vévodí Katedrálnímu náměstí společně s Novou radnicí.

Největší perlou historického města je však bezpochyby Piastovský hrad s dvěma románsko-gotickými věžemi. Při prohlídce hradu vyšplhejte na věž sv. Petra, ze které se vám naskytne výhled na město ze zcela nové perspektivy.

Zajímavé zážitky slibuje i okolí Lehnice, ve kterém můžete navštívit i další polská města, například Złotoryja s muzeum těžby zlata nebo město Vratislav, které se rozprostírá necelou hodinku jízdy od Lehnice. Pokud budete chtít vyrazit do přírody, zamiřte do nedalekého Přírodního parku Chełmy nebo objevte krásnou krajinu Kladské kotliny.