Dovolená v Bavorsku

Důvodů, proč se vydat do Bavorska, je hned několik. Spolková země se pyšní krásnou čistou přírodou, pohádkovými zámky, ledovcovými jezery s průzračnou vodou, ale i moderními městy, jako jsou Mnichov a Norimberk. Ať už se vydáte do přírody, nebo do některé z metropolí, dovolenou v Bavorsku si jistě užijete.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Do Bavorska to nemáme z Česka daleko, a blízko to k této části Německa máme i kulturně – Česko i Bavorsko jsou totiž pivní velmoce. V [Mnichově], hlavním městě spolkové země, se každoročně koná nejslavnější pivní festival Oktoberfest, avšak metropole láká na mnohem víc zážitků, například na muzeum BMW, zajímavou historii a spoustu krásných památek. Kromě dlouhé hranice sdílíme s Bavorskem i kuchyni – bavorské klobásy, preclíky, eintopf, karbanátky a spoustu dalších dobrých jídel.

Objevte to nejlepší z Bavorska

Bavorsko se pyšní mnoha přírodními krásami a je oblíbenou destinací všech milovníků horské turistiky. Při toulkách malebnými údolími projdete hustými lesy kolem průzračných jezer i působivých vodopádů.

Severní část tvoří pahorkatiny, jih lemují Bavorské Alpy, ve kterých je co vidět i co zažít. Vydejte se do Národního parku Berchtesgaden, jehož dominantou je hora Watzmann. Najdete tu rovněž populární jezero Königsee s jednou z nekrásnějších přírodních scenérií. Během horkých dnů zvou k osvěžení ledovcová jezera Chiemsee nebo Ammersee. Velké oblibě se také těší Hitlerovo Orlí hnízdo, jež leží v horské oblasti Obersalzberg.

Jih Bavorska je rovněž posetý pohádkovými zámky, jako jsou Neuschwanstein, Hohenschwangau, Linderhof nebo Herrenchiemsee. Návštěva bývalý sídel panovníků se jistě bude líbit i **rodinám*** s malými rytíři a princeznami.

Skvělou dovolenou si v Bavorsku užijete i v zimě, kdy můžete navštívit vánoční trhy, velmi oblíbené jsou zejména ty norimberské. Na své si přijdou i fanoušci zimních sportů, kteří si mohou vybrat z pestré nabídky lyžařských areálů. Ten nejoblíbenější leží ve městě Garmisch-Partenkirchen.