Dovolená na jižní Moravě

Máte rádi víno, pohodu, památky a wellness? Rozhodně vyrazte na dovolenou na Jižní Moravu. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost pobytu s vínem, výšlapu na Pálavu nebo odpočinku v bazénu. Jižní Morava je plná tradic, folklóru a přírodních a kulturních

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Pensionu Mlýn jsme si i přes nepřízeň počasí nadmíru užili a velice nás potěšila ochota personálu a pohostinnost místních. Oblast nabízí dokonalý útěk z města a mnoho různorodých atrakcí – od vyhlídek a turistických tras po jedinečná lokální vinařství a unikátní vinné sklípky. Na komfortní ubytování a stravu formou polopenze budeme vzpomínat dlouho a s láskou.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Hippoclub Lednice je první český hotel, který jsme na Travelkingu nabízeli, a proto bude vždy mou srdcovou záležitostí. Umístění hotelu je naprosto dokonalé, z pokoje opravdu stačí popojít pár kroků a jste v nádherném lednickém parku.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajitel Travelkingu

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Sluncem zalité pláně, dlouhé lány vinic a levandule sahající až za obzor, podmanivý folklór a hlavně stovky sklípků, kde se dá příjemně zchladit u sklenky znamenitého vína. Přesně to je jižní Morava, kterou se vyplatí poznat v celé své kráse. Ale kde začít...?

Na co se těšit během pobytu na jižní Moravě?

Hlavním lákadlem hotelů a rodinných penzionů na jižní Moravě jsou hlavně vinařské pobyty. Během nich se můžete těšit na řízenou degustaci moravského vína přímo od vinařů, slané pohoštění k zakousnutí a častokrát i na živou cimbálovou hudbu, která Moravu tak proslavila.

A když zrovna nebudete ve sklípku, den můžete strávit poznáváním okolních památek. Jih Moravy je známý desítkami kilometrů chodníků a cest s minimálním převýšením, a tak je tato lokalita perfektní také na cyklovýlety. Není divu, že mnoho ubytovacích zařízení vlastní úschovnu kol nebo dokonce půjčovnu kol.

Výlet na jižní Moravě si užijete jak ve dvojici, tak i s celou rodinou. Děti nadchne dětský koutek, dospělé zase ubytování pro děti zdarma. S rodinou si jistě vychutnáte také bazén v ceně pobytu, nebo dokonce vstup do wellness centra.

Kam za nejvýznamnějšími památkami na jižní Moravě?

Mezi nejnavštěvovanější lokality na jižní Moravě patří právem městečko Znojmo se Znojemským hradem a Rotundou sv. Kateřiny, které leží na kraji Národního parku Podyjí.

Milovníci folklóru zase dobře znají obec Strážnici s proslulým skanzenem a zámkem. Pravidelně se zde totiž konají mezinárodní folklórní slavnosti. Nedaleko Strážnice najdete také známé vinařské sklepy Plže ve vesničce Petrov.

Nejznámější památky jižní Moravy jednoznačně najdete v Lednici a ve Valticích, kde se nachází Lednicko-valtický areál zapsán na prestižní Seznam UNESCO.

Inspiraci najdete také v našem článku Co podniknout ve dvou či s rodinou během víkendu na jižní Moravě?.